Viti i ri fillon me lëkundje të forta tërmeti në Tiranë dhe Durrës!

Viti i ri fillon me lëkundje të forta tërmeti  në Tiranë dhe Durrës!

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në vend, në orët e para të vitit që sapo trokiti Shqipëri.

Sipas faqes evropiane EMSC, lëkundjet e tërmetit ishin me magnitudë, 4.2 righter me thellësi rreth 10 km. Po sipas EMSC, epiqendra e tërmetit është shënuar rreth 27 km në Veri Perëndim të Durrësit.

Lëkundjet janë regjistruar mëngjesin e sotëm rreth orës 03:53, ndërsa pas tij janë shënuar edhe disa pas lëkundje të lehta, me magnitudë rreth 2 të shkallës rihter.