ankara escort

google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

VIDEO/ Kur Berisha akuzonte Metën për vjedhjen e floririt në Krabë: “Ai nuk quhet Ilir Meta por Ilir floriri, të japë urgjent dorëheqjen!

VIDEO/ Kur Berisha akuzonte Metën për vjedhjen e floririt në Krabë: “Ai nuk quhet Ilir Meta por Ilir floriri, të japë urgjent dorëheqjen!

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i pari që hodhi akuza në drejtim të presidentit aktual Ilir Meta se kishte vjedhur floririn në Krabë dhuke e akuzuar si shkaktarin e kësaj vjedhje shtetërore.

Ngjarja

Vjedhja ndodhi gjatë marsit dhe prillit 1997. Sipas policisë vjedhja u krye nga banorë të Krrabës. Në mungesë të autoritetit të shtetit, ata kanë shpërthyer portat e tunelit dhe e kanë kryer vjedhjen në disa ditë.

Vjedhja e thesarit u konstatua vetëm në shtator të vitit 1998. Menjëherë filluan arrestimet dhe 5 persona nga Krraba u dënuan për vjedhjen.

Pjesa e mbetur e arit u transportua në Tiranë. Roja i tunelit, Blerim Haka bashkëpunoi me hajdutët. Në proçesin e hetimit u morën në pyetje edhe ushtarakë.

Në vitin 2008 u zbuluan 367 kg ar nga thesari i Krrabës me vlerë 2.7 milionë euro nga Policia e Shtetit duke i rihapur rrugë hetimeve.

Siç deklaruan të arrestuarit ari i përkiste Thesarit të Shtetit, por ata e kishin në Tiranë. Kjo sasi floriri kishte ardhur nga jashtë.

Siç duket ari në fillim është transportuar jashtë. Njëri nga të dënuarit pretendon se ari u grabit në dhjetor të vitit 1999.

Me poshte video e sjelle nga TCH:

Video Player

00:00
00:41
mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Lipstick kıbrıs