malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Vetëm Bleona Qerreti i bën derman Ilir Metës! – Tellalli

ankara escort

google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

Vetëm Bleona Qerreti i bën derman Ilir Metës!

Vetëm Bleona Qerreti i bën derman Ilir Metës!

Nga Bledi Mane-Public Enemy

Luan Rama, ish ministri i kulturës zbriti prej zyrës së tij nga ana jugore e ish godinës së Komitetit Qëndror, hapi çadrën e zezë, e uli afër kokës dhe u nis më këmbë drejt Piramidës.

Shiu i tetorit binte rrëmbyeshëm dhe ia lagtte këpucët e zeza me majë numër 37 të firmës kineze Huan-Cin-Co por gjithësesi ato dy emocione që përjetonte së brendshmi, porsi kalorifer ia ngrohnin edhe këmbët, edhe çorapet e bardha.

Emocioni i parë ishte këngëtarja e turbo folkut Bleona Qerreti që e priste poshtë një peme mes Piramidës dhe Kryministrisë, ndërsa emocioni i dytë ishte premtimi që i kishte bërë shefit të tij Ilir Meta.

Luan Rama po tregohej korrekt, Bleonën po ia çonte në zyrë kryeministrit të tij sipas porosisë.

Burokracitë për të hyrë nga pjesa e mbrapme e godinës së qeverisë ishin thjeshtuar atë ditë. Gardistët skraparllinj kishin porosi të prerë jo vetëm të hapnin dyert por edhe tu qeshnin mysafirëve. I vetmi incident ndodhi me sekretaren e kryeministrit Meta, Mesila Doda një histerike permanent që gënjeu Bleonën se gjasme shefi i saj ishte në një takim tjetër por padurimi Ilir Metës nxorri bllof edhe Mesilën dhe bashkë me Mesilën i dha urdhër edhe Luan Ramës të mos prisnin në paradhomë por te dy të uleshin poshtë te kafja.

-Më pëlqejnë këto perdet me xixa që ke në zyrë, madje edhe ajo piktura me mollët në pjatancë është interesante,-foli e para Bleona Qerreti por Ilir Meta mbylli derën nga brenda dhe iu lëshua si i tërbuar. Bleona si profesioniste filloi nga lajkat dhe refuzimet por

Ilir Meta e kishte bërë gati Vendimin e Këshillit të Ministrave. Dokumenti qëndronte mbi skrivani dhe aty dallohej qartë edhe emri i babait të këngëtates, Nazmi Qerretit, një punonjësi policie që po përfitonte apartament banimi me një kredi lehtësuese nga qeveria. Shkresa ende nuk e kishte firmën e kryeministrit Meta si karem për premtimin e këngëtares. Asnjë prej të dyve në atë zyrë nuk kishte besim te njëri-tjetri ndaj askush nuk merrte guximin i pari:

-Firmoseeee të lutem, mjaulliste si kotele Bleona.

-Hiqi moj hiqi se më tërbove, hungërinte si pitbull Meta.

Pitbulli shkoi te skrivania, uli pantallonat, në dorën e djathte mori stilografin dhe joshte kotelen ti afrohej.
Kotelja në këto raste kthehej në mace dhe iu vërsul gjahut pa pyetur për peshë, madhësi, trashësi…

Ilir Meta u prish shpejt dhe me brekë nëpër këmbë firmosi Vendimim.
Jashtë zyrës një shi i rrëmbyeshëm ngjeu me ngjyrë gri Tiranën. Ishte fillim vjeshte i vitit të largët 2001!

2./
E ndoqa sot konferencën e jashtëzakonshme për shtyp të presidentit Ilir Meta. Nervozizëm, ironi e sforcuar, kërcënime të tërthorta, egocentrizëm i pavlerë, sharlatanizëm juridik. E ndoqa dhe mu dhimbs. Brengë kokë e këmbë, heremitizëm i kamufluar.

Mu dhimbs se e përjetova edhe unë vetminë e tij. Larg nga shtëpia, partia, qeveria, partnerët ndërkombëtarë. Fliste për viktima por i lexohej frikë, u bënte karshillëk partnerëve evropianë e amerikanë por tingëllonte grotesk.

Oh sa mu dhimbs Ilir Meta sot, i braktisur nga të gjithë mes një tajfuni që kujton se ai e shkaktoi dhe te ai do drejtohemi për të riparuar dëmet.

Duhet ta kuptoni e ta ndihmoni. Nuk ka sgjë as me zgjedhjet lokale, as me klimën e ndezur politike.Ta kuptoni që sëbrendshmi është i boshatisur pa kujdes e pa dashuri, madje nervoz deri në ekstrem se nuk e prek e nuk e përkëdhel askush. E imagjinoni dot, tani është president republike dhe nuk e do askush, po kur të hetohet për krimet dhe dallaveret e 27 viteve në politikë as gazetarët nuk do i shkojnë për intervista.

Ndaj silljani nga Amerika Bleona Qerretin, silljani ta bëjë të lumtur për herë të fundit.
Nuk e dimë tani se sa e ka pazarin Bleona por mesa di unë, lekët nuk i ka Luan Rama, Petrit Vasili i mban paratë se është ortodoks nikoqir!

mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
izmirkanal d canlıankara escortbitcoin minerantalya escort
escort99.com
Lipstick kıbrıs