Version tjetër për zbythjen nga skenari i dhunës i Lulit të rrenës: Rama donte v.iktima në 30 qershor ne shmangëm gjak *erdhjen

Version tjetër për zbythjen nga skenari i dhunës i Lulit të rrenës: Rama donte v.iktima në 30 qershor ne shmangëm gjak *erdhjen

Hulicinant Lulzim Basha që shikon ëndrra pushteti dhe trimrie shprehet se në 30 qershor nuk pati zgjedhje sepse 85% e qytetarëve i bojkotuan, këta janë votues imagjinarë.

I ftuar në Syri TV me Çim Pekën, Basha tha se opozita shmangu skenarin e gjakderdhjes në 30 qershor, ndërsa akuzoi Ramën duke thënë se kishte një qëllim të vetëm: të shkaktonte viktima. se kush do derdhte gjak për këte mostër që e pret xhelati i drejtësisë vetëm dalldia e tij psiqike e di?!

“Në 30 qershor nuk ka patur zgjedhje as në kuptimin politik, as në kuptimin kushtetues dhe as për qytetarët që e bojkotuan 85%’, deklaroi Basha.

‘Shumë qytetarë e kanë parë. Dislokoi në ditën e zgjedhjeve një skenar krimi për të shkaktuar viktima.

U bënë pjesë kriminelë, oficerë policie për të kthyer çdo protestë qytetare në qendrat e votimit në përplasje civile”, shtoi më tej kryedemokrati, duke rrefyer nje version tjeter per zbythjen nga skenari i dhunes.