Trishtim! Prindërit u aksidentuan të dielen, 4 vajza e mitura në mëshirë të fatit!

Trishtim! Prindërit u aksidentuan të dielen, 4 vajza e mitura në mëshirë të fatit!

Një ngjarje tejet e rëndë ndodhi të dielën në Maqellarë të Dibrës. Dy të rinj që udhëtonin me motor u përplasën nga një makinë, duke mbetur të vdekur në vend. Viktimat, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 dhe 28 vjeç u varrosën të hënën e kësaj jave. Sikur të mos mjaftonte jeta e tyre e këputur në mes, tragjedia shtohet kur sheh se kanë lënë pas 4 vajza.

Më vogla prej tyre është vetëm 2 vjeç dhe nuk ndalon së qari për asnjë moment. Për vajzat jetime në këto ditë tejet të vështira po kujdesen gjyshi me gjyshen. Dy të moshuarit kanë kërkuar ndihmë pasi nuk kanë mundësi financiare për të rritur mbesat e mbetura pa nënë pa baba dhe për pasojë dhe pa bukë.
Vajza e madhe, 14 vjeçe edhe pse ka 3 ditë që ka varrosur prindërit përpiqet të tregohet e fortë dhe të marrë përsipër motrat.

Fundjava ndryshe ka hapur fushatën për të mbledhur donacione për ndërtimin e një shtëpie të re për vajzat jetime në Maqellarë të Dibrës.

GoFundMe: https://www.gofundme.com/fundjavendrysheal.

PayPal & Credit Cards: https://ffn.al/en/donate-2/

Numrat e llogarisë :
Fondacioni Fundjavë Ndryshe
Raiffeisen Bank

SWIFT CODE – SGSBALTX

0011184027 – ALL – AL76202110130000000011184027
0021184027 -EUR – AL61202110130000000021184027
0031184027 -USD – AL46202110130000000031184027

Fundjavë Ndryshe – Apel familja Karazajmi, Peshkopi

Dhimbje e madhe! Urgjente! Ditën e dielë ka ndodhur një aksident në Peshkopi ku humbi jetën një çift, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 – 28 vjeç. Për të mos mjaftuar kjo dhimbje e madhe, prindërit kanë lënë 4 fëmijë jetimë, katër vajza të vogla të moshës 14, 11, 8 dhe 2 vjeç. Familja jeton në varfëri ekstreme, në Peshkopi. Nisur nga ky rast, i shprehim ngushëllimet familjes dhe nisim fushatën për një shtëpi për familjen. Këto ditë të vështira jemi pranë tyre. Gjyshi i fëmijëve dhe vajza e madhe bëjnë apel, pasi familja nuk ka asnjë të ardhur dhe gjenden në situatë tepër të vështirë. Të bëhemi bashkë të gjithë për tja lehtësuar sadopak dhimbjen! Ju lutem shpërndajeni! Një share/shpërdarje e këtij postimi ndihmon më shumë se mund ta mendoni.GoFundMe: https://www.gofundme.com/fundjavendrysheal.PayPal & Credit Cards: https://ffn.al/en/donate-2/Numrat e llogarisë : Fondacioni Fundjavë Ndryshe Raiffeisen BankSWIFT CODE – SGSBALTX0011184027 – ALL – AL762021101300000000111840270021184027 -EUR – AL612021101300000000211840270031184027 -USD – AL46202110130000000031184027“Bamirësia nuk të varfëron”#fundjavendryshe✅

Publiée par Fundjavë Ndryshe sur Jeudi 14 mars 2019

COMMENTS