Si u tall Basha me protestuesit?! Miku armik i Lulit i nxjerr të palarat

Si u tall Basha me protestuesit?! Miku armik i Lulit  i nxjerr të palarat

Altin Goxhaj çadrist, ish drejtor në Bashkinë e Tiranës për Mbrojtjen e Konsumatorit kur drejtohej nga Basha , ka komentuar protestën e zhvilluar ditën e djeshme nga opozita si armiku mik i Bashës.

Sipas Goxhajt: organizimi i protestës nga Lulzim Basha është i pakuptueshëm.

Goxhaj deklaroi nga studio e lajmeve, në TV “Fax News”, se zhvendosja e protestueve nga Kryeministria tek Parlamenti ishte një lëvizje e gabuar.

“As me ashtu as me kështu. Ky është organizimi i protestës nga Lulzim Basha. Revolta e protestuesve është revolta e shqiptarëve të pakënaqur nga qeverisja e Ramës. Tani unë nuk e kuptoj pse duhet të tallesh me protestuesit duke i zhvendosur nga Kryeministria tek Parlamenti.

Në moment kulminant ku revolta mund të bëhej e pakontrolluar ai i merr protestuesit i çon të përplasen tek Parlamenti me gaz helmues”,-tha Goxhaj i cili ashtu si Berisha ,Monika dhe dhjetra pala♪5o tjerë presin që proteta të dali jashtë kontrollit duke dhunuar instuticionet dhe në përfundim duke mbushuur burgjet me budallenjë që në fakt nuk ekzistojnë kanë vdekur me kohë . Ndaj ka vdekur dhe ëndrra e avokatit të çadrës tani avokat i rrugës.

COMMENTS