“Sabelotodo”-Gjithçkaditës! Po vjen drejtësia, po shkërmoqet LSI-a !

“Sabelotodo”-Gjithçkaditës! Po vjen drejtësia, po shkërmoqet LSI-a !

Nga Alban Dega, New York

Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
Kot nuk eshte doktor !
Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
– Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
Jo nga floket e qimet e fytyres !
Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
E gjeti ne krize e zhvatje …
E ngriti nivelin e saj ….
Lart e me lart flamujt e Kongresit …
E coi ne agoni e korrupsion masiv !
Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
Me pak se nje vrime ne uje !
Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
Sigurisht LSI-ja !?
Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
LSI shkemb e gur
Digjet vritet per Flamur !
Per flamurin e Tepsise..
Tym e flake i ve Shqiperise !
Nen komande te
Mareshall Salise !
Nacalnikut te Serbise !
Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
E kane ndritur fare…
Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
Larg qofte !
U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
Si doli !?
Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
shkolleshumit Vasili!
Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
E doli prej saj si dru me pre!
Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
I iku kryeministria !
E mosomakeq !
Cofi dhe Tepsia !
Po vjen drejtesia !
Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine.
Humbameno!

SI MJEK SE Ç’ E NDRITI
Si jurist e pshurri!
Si llafazan ia kalon
Cdo gruaje… çdo burri !
Sukses operacioni
Po pacienti vdiq !
Nga truri eshte zero
Si mjek eshte nje hiç!
Flet si papagall
Ne politike eshte kerriç!/FB/ Ekskluzive.al

izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat