Rakipi dhe Shkullaku mashtrojnë opinionin me shoqatat e tyre “private” në mbrojtje të Olldashit?! Qytetarët i masakrojnë!

Rakipi dhe Shkullaku mashtrojnë opinionin me shoqatat e tyre “private” në mbrojtje të Olldashit?! Qytetarët i masakrojnë!

Sot, dy gjoja kryetar shoqatash gazetarie që as nuk e dimë si janë zgjedhur e kush i ka zgjedhur dhe kë përfaqësojnë  si “Lidhja e Gazetarëve Shqiptarë” me kryetar Ylli Rakipin dhe   “Shoqata e Gazetarëve Profesionistë” me kryetar Armand Shkullakun dolën publikisht në mbrojtje të gjoja gazetarit investigues të rrezikuar, me një deklarat anonim,e pa vendosur emrat e tyre, ose të antarëve që e kishin firmosur. Por kjo ka irritur qytetarë, që sipas tyre gazeparët,  i vlerson publiku dhe ne ju japim disa nga vlersimet e publikut për këto mashtruesa.

Deklarata e plotë e Ylli Rakipit dhe e Armand Shkullakut ne mbrojtjë të përgjuesit të partisë Jetmir Olldashi

Shoqata e Gazetarëve Profesionistë të Shqipërisë dhe Lidhja e Gazetarëve të Shqipërisë mbështesin kolegun, gazetarin Jetmir Olldashi, që pas rrëfimit publik mbi investigimin për trafikun e drogës në qytetin e Vlorës, po përballet me një presion të padenjë publik, të nxitur nga emocione e interesa politike.

Ne vlerësojmë kurajon dhe profesionalizmin e çdo gazetari në vend që përpiqet të lëvrojë një zhanër aq të vështirë, e pse jo të rrezikshëm siç është investigimi. Ne përshëndesim kurajon e kolegut Jetmir Olldashi për të përcjellë e mbrojtur publikisht etapat e punës së tij, nga ku doli edhe emri i vëllait të ministrit të Brendshëm, në një moment jo të lehtë tensioni politik në vend, e duke marrë edhe koston e një presioni paragjykues publik, fatkeqësisht edhe nga kolegë të profesionit.

Inkurajojmë të gjithë kolegët gazetarë të mos intimidohen në punën e tyre, pasi e vërteta dhe profesionalizmi janë aleati më i fortë, që kanë përballë publikun, i vetmi aktor për të cilin ky profesion aspak i lehtë në ditët e sotme, merr vlerën që i takon.

Ja komentet e qytetarëve:

korçari

Nuk ka deklarate me kuptimplote se kjo e te ashtuquajtures shoqate e gazepeve te cilet marrin ne mbrojtje nje akt te paster shantazhi nje fallsifikim te fakteve ku po luhet nje loje e ndyre me interesat e shqiptareve.Kupola e ketyre gazetave jane kupola e mafies e cila eshte fryre e majmur vetem nepermjet shantazhit apo mbrojtjes te politikaneve te korruptuar apo dhe te krimineleve te mirefillte.Besoj se formati i shitjes se gazetave eshte me i ulti ne historine e shtypit shqiptar.Vetingu duhet te veproje sidomos ne kete mburoje te krimit per te zbardhur pasurine e tyre te piste.Nje turp dhe maskarade per keta qe e quajne vehten gazetare.

çiftelia e bjeshkeve

Shoqata e KAZANEVE i shpreh solidaritet ushterit te Sali Berishe, po, ky eshte rrogatar i Sali Berishas prej 10 vjetesh.

 MH

E verteta asht se investigoi se prapthi.Te investigosh mbrapesht kundra shumices se interresit te popullit per ti favorizue pushtet humbesit e SHQUP-it qe nuk i votoi populli.Asht tradheti kundra te vertetes me shperdorim te investigimit me qellim negativ qe mbeshtet te korruptuarit dhe te inkriminuarit.Te jesh gazetar e te mbeshtetesh te paverteten per te vertet don te thote te dalesh kundra se drejtes,kundra ligjit.Ne keto kushte me fakte qe nuk mund ti justifikoje solidariteti i cdo shoqate,qofshin dhe gazetare.
Njohesit e ligjzbatuesve jane ma kopetent se ne qe komentojme.Por neve duhet ta na skjarojne vertetesisht si qendron e drejta pa shkelun ligjin shtetenor.

 
Moni

Media qesharake qe i sherben PARTISE dhe jo publiku..

Nese do MEDIA ky gazetar ishte serioze do t’ja dorezonte direkt PROKURORISE dhe jo Partise qe bashke e rregulluan dhe manipuluan per t’ja servirur popullit .

Turp MEDIAS … tashme e pabesushme ne popull.

 Rakip Sali Shkullaku

I nderuar moderator (s.a/dita)

Te botosh kete artikull por te mos thuhen emrat e bossave te ketyre shoqatave te gazetareve dhe gaztoreve shqipfoles nuk eshte serioze.
.
diku gjeta kete te dhene por nuk di a jane keto apo te tjere..
.
NQS BOSSAT E TYRE JANE RAKIPI ME SHKULLAKUN KETO E DUAN ME SHUME BERISHALEN ME SHUME SE XENI APO JAMSERBI I ARQITES

“Lidhja e Gazetarëve Shqiptarë” me kryetar Ylli Rakipin dhe më pas “Shoqata e Gazetarëve Profesionistë” me kryetar Armand Shkullakun

Nina

Po SI MUNDET SHOQATA E GAZETAREVE PERKRAH ATE GAZETAR FYTYRZI, QE I SHERBEN PD??? PER INTERESAT E SAJ KRIMINALE??? D.M.TH BU SHOQATA JENI PERKRAHES SE DROGAXHIJVE DHE VRASESVE QE SDUAN SHTET DHE LIGJ???? PO I SHERBEN DROGAXHIJVE HALABAK.. ???? HARRAM O GAZETAR TE FLLIQUR QE JENI PER TI BETE KEQ SHYETIT.. JU JENI GRUP MAFIOZASH QE SHITENI PER PARA TEK DROGA DHE VRASESIT E PD.. !!!

 Moni

Ha,ha,ha,ha … Unioni ” kazanit Mediak” mbushur me kalamanj kopshti, qe vec corrodisin dhe mashtrojne POPULLIN …

Askush nuk ju besoj, vec ju lexojne per gallate dhe humor se keshtu jemi katandisur.

 do vijë një ditë

PO kush jane kjo shoqate e gazetareve antishtet, antikushtetute e natiligj? Investigimi behet nga gazetari dhe dorezohet ne o ne prokurori ose ne media dhe jo ne parti politike. Ky ka vepruar kunder shtetit dhe ligjit, prandaj duhet arrestuar , ndersa shoqata duhet perbuzur si sindikatat e partive.

Haka Tekizoti

Po nēse del se mender gazetari është thjesht një manipulues për interesa të partisë çdo thotë kjo shoqata e gazetarëvë medemek profesionistë

Samiu

Mire ..po pse ia shet nje Partie politike ky gazetari?….dhe pse nuk pati kurajo te dilte qe ne fillim… madje me sa u kuptua ai nuk do ta nxirrte veten e tij…por u zbulua nga tetjeret…… Eh kjo e kopromenton shume edhe materialin edhe vete gazetarin….

Samiu

PO pse Bablja thote krejt ndryshe?..”
Degjojeni cfare thote Babalja ketu me ze e figure

Lutfi Pelingu

Pse duhet tia japi investigimin e tije Salianit ( Partis Demokratike ) dhe jo hetuesis

Qytetari durrsak

Shoqata e gazetareve, me sa duket, i pelqen “shkelqimi” i SHQUP-it ne stilin e mashtrimeve dhe te genjeshtrave dhe mban qendrime te tilla qe ne “dukje” jane “te paanshme”, por ne realietet i bashkangjiten levizjes se SHQUP-it per te “permbysur” qeverine e sotme. Turp!/Ekskluzive.al

 

izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat