google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

Përplasen me armë me rojet: Forcat Speciale arrestojnë ish-presidentin e Kirgizstanit (Video)

Përplasen me armë me rojet: Forcat Speciale arrestojnë ish-presidentin e Kirgizstanit (Video)

Një përballje dramatike me armë zjarri shpërtheu jashtë rezidencës së ish-presidentit të Kirgizstanit, Atambayev, pasi forcat speciale zbarkuan aty për ta arrestuar pasi ai akuzohet për korrupsion.

Trupat e armatosura, të veshur me veshje anti-plumb sulmuan rezidencën e Atambayev në fshatin Koi-Tash në orët e vona të së mërkurës, ndërsa mbështetësit e tij mbruan atë me shkopinj dhe gurë.

Dëshmitarët thanë se të shtëna u dëgjuan brenda rezidencës, por nuk ishte e qartë se kush kishte qëlluar.

Komiteti i Sigurisë Kombëtare këmbëngulte që mbështetësit e Atambayev ishin duke përdorur armë zjarri kundër trupave, të cilët kishin vetëm plumba gome në krehërat e tyre.

Ministria e shëndetësisë raportoi se të paktën 46 njerëz, mes tyre 15 forca të ligjit, u plagosën në përleshje, duke pësuar plagë me armë zjarri, tronditje dhe lëndime në kokë.

Sipas raporteve, Atambayev u arrestua dhe u mor që andej me helikopter.

COMMENTS

mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Lipstick kıbrıs