Numërohen të gjitha votat e diasporës në Kosovë, Vetëvendosje merr edhe një deputet

Numërohen të gjitha votat e diasporës në Kosovë, Vetëvendosje merr edhe një deputet

Janë numëruar edhe votat e fundit nga zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Bëhet fjalë për 1806 vota që kanë ardhur nga diaspora dhe me vendim të Gjykatës Supreme, hynë në votim. Sipas të dhënave, shumica e tyre janë për Lëvizjen Vetëvendosje.

Nga numërimi i votave të diasporë del që LVV i ka marrë 1154 prej tyre. Sipas këtij rezultati Vetëvendosje i merr 32 deputetë në Kuvend. Pas saj është LDK-ja me 395 vota e PDK-ja 276 vota.

izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat