google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

Nuk u paraqit në gjykatë, a.rrestohet burri i ministres së Arsimit Besa Shahini

Nuk u paraqit në gjykatë, a.rrestohet burri i ministres së Arsimit Besa Shahini

Partia Socialdemokrate në Kosovë ka njoftuar për mediat se forcat policore kanë a.rrestuar në mëngjesin e sotëm, deputetin Dardan Molliqaj, bashkëshortin e ministres së Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini.

“Molliqaj është arrestuar nën arsyetimin për pjesëmarrje në protestën për lirimin e deputetit Albin Kurti, në vitin 2015.

A.rrestimi i deputetit në fjalë ka qenë në kundërshtim me liritë dhe të drejtat e njeriut dhe në shkelje të plotë të procedurave ligjore.

Për këtë arsye, ajo protestë ka qenë e drejtë dhe e nevojshme.”- shkruhet në njoftimin e PSD-së, ku nënvizohet se deputeti Molliqaj nuk ka qenë i paralajmëruar më herët për t’u paraqitur në gjykatë.

“PSD është për shtet të së drejtës, ku respektohet liria për protestë dhe kritikë. Prandaj, për ne është e papranueshme çfarëdo përpjekje për cenimin e tyre.”- përmbyllet reagimi i PSD-së, që kërkon lirimin e menjëhershëm të Molliqajt.

COMMENTS

mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Lipstick kıbrıs