Një i palaço… Vasali që bënë politik edhe në ditën e zisë kombtare: Rama nuk do t’i dëmshprblejë qyetetarët!

Një i palaço… Vasali që bënë politik edhe në ditën e zisë kombtare: Rama nuk do t’i dëmshprblejë qyetetarët!

Petrit Vasili, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se refuzon të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak se nuk do të dëmshpërblejë qytetarët.

Vasili ka postuar nenet e ligjit e vitit 2019, që spas tij flet për të drejtën e kompensimit në rast të dëmëve, por kjo sipas tij vetëm në rastet kur shpallet fatkeqësia natyrore apo gjendja e jashtëzakonshme. Mirëpo këto nene i ka miratuar parlamenti me votat e mazhorancës ku Vasali dhe ish Vasalët i kundërshtuan dhe nuk i votuan.

“Edi Rama refuzon gjendjen e fatkeqesise natyrore, qe te mos demshperbleje qytetaret! Gjendja e fatkeqesise natyrore eshte fakt tragjik, shume shume i rende dhe i padiskutueshem.

Ligji i miratuar vetem tremuaj me pare Nr.45 date 18.07 i Vitit 2019 percajton detyrimin e rikompensimit dhe te shpalljes se gjendjes se fatkeqesise natyrore.

Neni 41 percakton detyrimin e kompensimit ndaj Kryeministri nuk shpall gjendjen e fatkeqesise natyrore. Lexojeni vete te nderuar qytetare dhe perfaqesues te medias nenet e miratuara nga po vete kryeministri tre muaj me pare”, thekson Vasili.

izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat