Monika Kryemadhit thirrje për shqiptarët në prag të festave! Qytetarët i tregojnë vendin: Zoti na marrtë hakën, i’u dhëntë çfarë meritoni!

Monika Kryemadhit thirrje për shqiptarët në prag të festave! Qytetarët i tregojnë vendin: Zoti na marrtë hakën, i’u dhëntë çfarë meritoni!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në prag të festave të fundvitit, ka bërë thirrje që të në tryeza të konsumohen produktet shqiptare.

Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” ndan me të gjithë qytetarët urimin e saj duke shkruar se në tavolinën e festës shqiptarët duhet të konsumojnë sa më shumë produkte bio duke mos lënë pa përmendur mundin dhe djersën e fermerëve dhe agropunonjësve në Shqipëri.

Por kjo deklaratë e kryetares së është pasuar nga reagime të ashpra të qytetarëve.