ankara escort

google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

Mijëra studentë jo politikë të dhjetorit pastruan rrugën, 100 studentët e PD-LSI sot ndyen Tiranën me zjarrë tym dhe gurë (Foto)

Mijëra studentë jo politikë të dhjetorit pastruan rrugën, 100 studentët e PD-LSI sot ndyen Tiranën me zjarrë tym dhe gurë (Foto)

Sot një grup studentësh janë rikthyer për të protestuar para ministrisë së Arsimit, pasi sipas tyre nuk janë mbajtur premtimet për paktin për universitetin. Në protestë janë rreth 100 studentë, ndërsa dallimi me protestën e dhjetorit është mjaft i qartë.

Në fund të vitit të kaluar kur në rrugët e Tiranës dhe para Ministrisë e Kryeministrisë dolën mijëra studentë nuk u thye asnjë xham dhe nuk u dëmtua asnjë godinë edhe pse tubimet vijuan për disa ditë pa orar. Madje studentët në fund të protestës së tyre pastruan edhe rrugën.

Ndërkohë që ditën e sotme sapo filloi tubimi, protestuesit thyen me gurë dhe sende të tjera xhamat e godinës së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit. Protesta e sotme duket se është nxitur nga politika, pasi edhe kryesohet nga anëtar të PD-së.

Ne krye te protestes është Dorian Beqiri, anetar i FRPD, i cili ka organizuar edhe thirrjen ne rrjetet sociale. Ai është edhe anetar i Keshillit Studentor ne FSHN dhe anetar i PD-se.

Pra, totalisht kunder rregullores se universitetit, ne piken 2 te Statutit te Keshillit Studentor – ku specifikohet se Këshilli Studentor i Universitetit të Tiranës nuk mund të organizohet me struktura të tjera politike e jopolitike, jashtë institucioneve përkatëse të arsimit të lartë.

mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Lipstick kıbrıs