google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

Liga e Kombeve! Ronaldo dërgon Portugalinë në finale: Xhaka me shokë kthehen në shtëpi

Liga e Kombeve! Ronaldo dërgon Portugalinë në finale: Xhaka me shokë kthehen në shtëpi

Portugalia është finalisti i parë i Ligës së Kombeve. “Luzitanët” mundën në fushën e tyre, në Porto, 3-1 Zvicrën.

Heroi i këtij takimi ishte padyshim Cristiano Ronaldo, i cili shënoi të tre golat për vendasit. Në minutën e 25-të, Ronaldo shënoi golin e parë pas ekzekutimit me shumë mjeshtëri të një goditjeje dënimi. Me këtë rezultat u mbyll edhe pjesa e parë.

Në minutën e 55’ të takimit arbitri Felix Brych ka akorduar një penallti për Portugalinë. Lojtarët e Zvicrës kanë protestuar për një faull që është bërë një aksion më parë në zonën e portugezëve.

Pas konsultimit me VAR, arbitri i ka hequr penalltinë Portugalisë dhe ia ka dhënë Zvicrës. Nga pika e bardhë ishte Ricardo Rodriguez, ai që shënoi.

U duk sikur ndeshja do të shkonte në kohë shtesë, por në minutën e 88’ Ronaldo shënon golin e dytë pas asistit të bukur të Bernardo Silvës.

Sulmuesi i Juventusit kompleton tripletën e tij në minutën e 90’ me një tjetër gol fantastik. Portugalia në finale falë një Ronaldo në superformë.

Gjysmëfinalja e dytë do të luhet nesër mes Anglisë dhe Holandës. Kujtojmë se ekipi që do të fitojë Ligën e Kombeve, siguron biletën për në Euro 2020, pa qenë nevoja të presë përfundimin e ndeshjeve eliminatore.

COMMENTS

mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
izmirkanal d canlıankara escortbitcoin minerantalya escort
escort99.com
Lipstick kıbrıs