Largohet Knut Fleckenstein, eurodeputetja portugeze i zë vendin si raportuese për Shqipërinë në Parlamentin Europian

Largohet Knut Fleckenstein, eurodeputetja portugeze i zë vendin si raportuese për Shqipërinë në Parlamentin Europian

Pas largimit të Knut Fleckenstein, eurodeputetja portugeze Isabel Santos pritet të zëvendësojë atë si raportuese për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, shkruan ‘European Western Balkans’. Eurodeputetja portugeze për këtë post është propozuar nga Aleanca Progresive e Socialistëve dhe Demokratëve (S&D).Isabel Santos u zgjodh si anëtare e Parlamentit Evropian këtë vit, ndërsa më parë ka qenë anëtare e parlamentit kombëtar në Portugali.

 

Ajo ishte anëtare aktiv i delegacionit Portugez në Asamblenë Parlamentare të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë. Kohët e fundit OSBE ka lehtësuar dialogun për reformën zgjedhore në Shqipëri.

izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat