Kur Kryemadhi flet si doktorreshë për “izo-topet” në mbrojtje të burrit kundër Ramës!

Kur Kryemadhi flet si doktorreshë për “izo-topet” në mbrojtje të burrit kundër Ramës!

Mbasi kënaq veten me sharje dhe fyerje në llogoren e “Ramrrëzuesve” Monika Kryemadh flet si doktoresh duke treguar dhe njëherë se është një injorante patologjike megjithëse deklaron se ka titullin “Doktorr”.

Në një fjalim tejet qesharak Monika, kimiste biologe, doktoresh flet përçart me terma që nuk kanë asnjë lidhje me njëra tjetrën. Ja një pjesë e gafave ordinere që tregojnë për nivelin i ntelektual të “doktorres”.

E them këtë si doktorreshë!

“Izotopet e alkaloidëve kanë efekt në trupin e njeriut nga 5 deri në 90 minuta ndërsa ato të drogave sintetike kanë efekt të përjetshëm. Kryeministri ynë është nën efektin e këtyre izotopeve. Iu bëj thirrjen mjekëve të PS të marrin fatet në dorë sepse fatet e të gjithëve janë në dorë të një sëmuri psiqik e klinik.

Është peng i substancave sintetike jo vetëm krimit të organizuar. I bëj thirrje mjekëve të tij, ta ndalojnë në rrugën e tij ta fusin në një qendër detoksifikimi ose droga duke patur parasysh sëmundjen e tij, mushëkri e azmë, do i shkatërrojnë cdo ind. Sot më shumë se kurrë Shqipëria ka nevojë për solidaritet njerëzor.”

Por çfarë janë Izotopet?

Atomet qe kane numer atomik te njejte, por qe ndryshojne nga numri i mases quhen izotope.

Përdoren në mjeksinë mbi 20 lloje te ndryshme izotopesh per krijimin e barnave kuruese.

Nuk e di se çfarë do të thotë Moni me Izotope alkaloiode, vetëm mendja e saj e kupton, sepse izotopet nuk kanë asnjë efekt, por përdorimi i tyre në mjekësin radioktive, për kura mjeksore është tjetër gjë./Ekskluzive.al

izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat