Kur dëgjova lajmin për sulmin ndaj gazetares Klodiana Lala!

Kur dëgjova lajmin për sulmin ndaj gazetares Klodiana Lala!

Kur dëgjova lajmin për sulmin që i’u bë gazetares investigative (por vetëm kundër të majtës qeverisëse), Klodiana Lalës me armë, në drejtim të shtëpisë së prindërve të saj nuk di por nuk u ndjeva mirë. Për mua është një akt barbar dhe banditeks, gjë të cilën e dënoj me forcë e revoltë shpirtërore, n.q.s është plotësisht i vertetë, dhe dëshiroj mos të jetë i sajuar, si rasti Babale-përgjim.
Por ashtu siç ndodh zakonisht, jo vetëm në këtë rast që po bën bujë, dhe për këtë dihet që fajin e ka gjithmonë dhia, dhe jo ujqërit që trazojnë gjithmonë ujërat, dhe kjo gjithmonë sipas PD-së,  dihet ndaj ka  reagime shumë të egërta, bile edhe me kërcenime ndaj qeverisë, e sidomos ndaj Edi Ramës, nga Babalet konferenca shtypi të zëdhënësave të partisë demokratike, por sidomos nga kryetari i saj Lulzim Basha.
Sipas Bashës, këtë sulm banditeks e ka organizuar Edi Rama, sepse është Rama sipas variantit të Bashës, që nuk duron dot fjalën e lirë, që do t’ja mbyll gojën mediave e shtypit të lirë, që janë kundër tij, dhe ato që nuk i binden atij, dmth Ramës, ai i kërcënon me të tilla sulme banditeske. Dhe këtë e thonë, këto njerëz si puna e Saliut dhe e Lulit, që kanë qenë e janë kampion e “dashnorë” të fjalës të lirë, dhe prandaj jane aq të shqetësuar e të revoltuar, kur ndodhin të tilla ngjarje, e siodomos ndaj gazetares Klodiana Lala, që këta e kanë pasur dhe e kanë si kobure në duart e tyre, për të goditur vetem qeverinë, edhe sikur kjo qeveri dhe Edi Rama të bëj një p***, këta e kthejnë në krisma armësh e terrori.
Në konteks të kësaj ngjarje, më kujtohet koha kur qeveriste qeveria fondamentaliste e kuislingut, e antishqipëtarit Sali Berisha, dhe shërbëtorit të tij të bindur dhe të zellshëm, Lulush Bashibozuku. Sepse në kohën Saliut, regjimi i tij bëri njëmijë të zeza kundër mediave dhe shtypit, kundër gazetarëve dhe fjalës së lirë, kundër çdo njeriu, partie, organizate e deri tek faktori ndërkombëtar, që ishin kundër këtij barbari, kundër këtij bajraktari obskurantist, që e kishte emërin Sali Berisha. Dhe ky njeri, përdori metoda dhe veprime deri fashiste dhe hitleriane, si djegie, masakrime, rrahje barbare deri në vdekje klinike, presione e shantazhe, deri në kërcënime me vdekje, zhdukje apo rrëmbime personi, dhe unë po po përmend disa nga këto raste, si psh : – Djegja e redaksisë të gazetës “KOHA JONE”, si dhe djegia e materialeve të shtypit e teknikës, që ndodheshin brenda kësaj redaksie, si dhe kërcënime me vdekje e atentat, kryeredaktorit të kësaj gazete, Nikoll Lesit.
Rrahën në mënyrë barbarae e shtazarake deri në vdekje klinike, të Edi Ramës e Arben Imamit, nga njerëzit e SHIKU-t të Gazededes, dhe të badigardëve të Saliut. Zhdukja e patriotit dhe atdhetarit Remzi Hoxhës dhe që edhe sot mbas 20 e ca viteve, nuk i gjënden eshtrat, me të vetmin faj se kishte fakte shumë kompromentuese të takimeve të Saliut, me pjestarë të agjenturave serbo-sllave, e një nga këto ishte edhe takimi me kriminelin serb Arkanin. të djegjes së makinës e rrahjes së gazetarit e analistit Mero Baze, vetëm e vetëm se ky është nga të paktë persona e gazetarë kurajozë, që denoncojnë aktet e aferat kriminale që ka bërë Saliu e familja e tij, me fakte të pakundërshtueshme, për mbare opinionin mbarëshqipëtar.
Pra ju opozitarë, ju analistë të “pavarur” , ju demagogë, ju politikanë e ju deputetë të PD-së, ju drejtues të saj, e sidomos ti Sali Berisha e Lulzim Basha, nuk keni të drejtë të flisni e të revoltoheni, gjoja në mbrotje të shtypit e fjalës së lirë. Nuk keni asnjë të drejtë morale e njerëzore, sepse ato që ju keni bërë ju kundër gazetarëve, kundër shtypit të lirë e mediave, kundër fjalës së lirë dhe njerëzëve që denonconin kundra jush, e nuk flisnin ashtu siç donit ju, sepse ju u rikthyet si në kohën e Hitlerit, kur njerëzit e tij dogjën Rahjshtagun.
Dhe në mbyllje të këtij shkrim, e kam një merak e dua ta them, se mos në këtë ngjarje, mos është përzier ndonjë Babale tjetër për të marrë ndonje lekë, e gazetarja ndonjë azil politik, njësoj si Babalja e përgjimit që doli flluskë sapuni. Sepse ju me votë, nuk e merrni kurrë dot pushtetin, ju pushtetin kërkoni ta merrni me anë të dhunës dhe Babaleve, që krijoni e sajoni…#shkruar nga….@bujarcani1..
izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat