google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

Ja si i “përkëdhel” policia në vendet demokratike kur ka dhunë në protesta! (Video)

Ja si i “përkëdhel” policia në vendet demokratike kur ka dhunë në protesta! (Video)

Protesta e së shtunës në mbrëmje nga opozita u karakterizua nga dhuna ndaj institucioneve, policisë dhe gazetarëve. Ndërkohë që u shënua një incident me sekretarin organizativ të PD-së, Sahit Dollapi. Në pamjet që Report Tv siguroi Sait Dollapi në fillim të protestës u kap teksa qëllonte efektivët para Kryeministrisë.

Në momentin që u zhvendos protesta te parlamenti, një efektiv i kërkoi Dollapit të hiqte nga fytyra maskën kundër gazit lotsjellës për të mësuar identitetin e tij dhe të sigurohej se ishte ai për ta shoqëruar më tej në polici.

Por sapo polici e identifikoi, Sait Dollapi vrapoi dhe më tej u rrëzua vetë në tokë, aty ku policia e qëlloi me shkop gome dhe më pas e ndaloi dhe e shoqëroi në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.

Ndalimin e tij, PD-ja e ktheu në kauzë pasi akuzoi policinë për dhunë duke u vendosur me protesta te Drejtoria e Policisë, e cila më pas e liroi Dollapin për të marrë mjekim në spital.

Kryeministri Rama dhe ministri Lleshaj u shprehën dje se ai moment mund të ishte evituar nga efektivët, por si sillet policia në vendet e tjera të Europës dhe botës kur ka protesta të dhunshme? Po iu sjellim një video që tregon reagimin e policisë në Amerikë, Barcelonë, Paris dhe vende të tjera të botës.

COMMENTS

mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Lipstick kıbrıs