Ishte zhdukur për disa ditë, gjendet në humnerë shkencëtarja britanike në ishujt grekë

Ishte zhdukur për disa ditë, gjendet në humnerë shkencëtarja britanike në ishujt grekë

Shkencëtarja britanike, e cila ishte zhdukur për disa ditë është gjetur e vdekur në ishullin grek të Ikaria, ndërsa nuk dihet ende shkaku i vdekjes.

Trupi i Natalie Christopher u gjet në fund të një gryke të thellë 20 metra pranë plazhit Kerame të mërkurën nga një zjarrfikës vullnetar, tre ditë pasi ajo u raportua e zhdukur nga partneri i saj në ditën kur ishin planifikuar të fluturonin përsëri në shtëpinë e tyre në Qipro, pasi kishin mbaruar pushimet në ishull.

Christopher, një e apasionuar pas vrapit, kishte dalë të vraponte në mëngjes dhe nuk ishte kthyer më, tha partneri i saj. Ai ishte zgjuar të hënën në mëngjes dhe kishte parë se ajo i kishte lënë një shënim ku i thoshte se kishte dalë jashtë për vrap.

“The Guardian” shkruante dje se telefoni i saj ka qenë i ndezur gjithë kohës. Motra e saj e shqetësuar bëri thirrje që të njohurit të mos e telefonojnë për të ruajtur baterinë në mënyrë që të lokalizohej vendndodhja përmes valëve telefonike.

Jena Christopher shkroi në Facebook: “Nëse e keni numrin e saj të telefonit, ju lutem mos e telefononi për të ruajtur baterinë në mënyrë që policia të gjejë vendodhjen e saj përmes celularit”.

Thodoris Theodorakis, pronari i hotelit ku çifti po qëndronte i tha mediave greke se e kishte mbyllur dhomën e tyre dhe partneri i Dr. Christopher po qëndronte me të në shtëpinë e tij.

“Ai është një djalë shumë i mirë, është nga Qipro. Është në panik për humbjen e partneres së tij dhe nuk po arrin ta besojë këtë që ka ndodhur”. Mediat greke raportuan gjithashtu se pronari i hotelit kishte konstatuar gjak në çarçafët e çiftit, duke e përshkruar atë si një gjakderdhje nga hunda.

Natalie Christopher ishte një astrofizikane e njohur nga Britani e Madhe, që kryente hulumtime në Universitetin Europian Qipro në grupin e Astrofizikës dhe Performansës së Lartë. Së fundmi ajo jetonte në Qipro. Një muaj më parë u përdhunua dhe u vra në ishullin e Kretës shkencëtarja amerikane Suzanne Eaton. Krimi u krye nga një burrë vendas dhe sulmi seksual ishte motivi i ngjarjes. Dr. Eaton u gjet e vdekur në fund të një shpelle e cila u përdor nga nazistët për të ruajtur armë gjatë Luftës së Dytë Botërore pranë Cania në ishullin e Kretës.

Ky është rasti i dytë që një shkencëtare vdes në ishujt grek brenda një muaji, pasi më 11 korrik u gjet e vrarë në një bunker në Kretë një shkencëtare amerikane, ku ndodhej prej disa ditësh me pushime. Edhe shkencëtarja amerikane, Suzanne Eaton, ashtu si shkencëtarja britanike humbi jetën, pasi shkoi për vrap, megjithëse në rastin e parë hetuesit thanë se ishte vrasje, për rastin e dytë, ende nuk ka një deklaratë zyrtare nga se është shkaktuar vdekja e Natalie Christopher.

izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat