ankara escort

google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

Iliri, Monika, Saliu dhe Lolita… të gjithë “zaif” me dhimbjet e dështimit të antishtetit

Iliri, Monika, Saliu dhe Lolita… të gjithë “zaif” me dhimbjet e dështimit të antishtetit

Nga Anri Bala

Ky “manage a trois” (marrëdhënie në tresh) i çuditshëm midis Presidencë-LSI-Opozitë, po i jep dhe shenjat e saj të para! Presidenti ishte i pari që nuk iu fsheh kësaj marrëdhënie dhe sot deklaroi me krenari, se ha e pi me kryetarin e vjetër të opozitës, pikën e tij të dobët dhe kjo nuk është aspak sekret.

Por ama, nuk është sekret edhe që Iliri fle akoma me Monikën dhe e parë në këndvështrimin tim, kjo i jep vlerë atij… pavarësisht se çifti ka vite që e fsheh, të gjithë kemi pasur dyshime të bazuar në indicie, se çifti gysëm presidencial e gjysëm partiak, ndjejnë ende për njëri tjetrin.

Vetë Meta, i pa ngacmuar me pyetje “për arsye etike” nga gazetarët rreth raporteve intime me gruan, teksa fliste si personazh i botës së spektaklit, mes rrjeshtave deklaroi se edhe pse ndajnë një shtrat… nuk ka qenë i ndikuar nga ajo aspak.

Çka e komplikon dhe më shumë situatën për raportin e tyre që kanë. Deklaratat e shpeshta të Monës, se ka javë pa e takuar bashkëshortin, madje ai nuk ka marrë pjesë as në një situatë të vështirë shëndetësore që kaloi ditët e fundit e bënte edhe më enigmatike mardhenien e tyre . Por, pas deklaratave të Metës, të them të vërtetën sot u ndjeva më i lehtësuar, sepse kisha “rënë në hall të madh”! Iliri e paska mirë me të gjithë dhe ky “menage a troi”s, edhe pse në dukje i pisët dhe i neveritshëm… funksionoka perfekt!

Nuk e di në e keni vënë re ju, po unë jam i shqetësuar se brenda marrëdhënies treshe, ka plas një epidemi e keqe… të gjithë janë sëmurë!

Monika sapo kaloi një ndërhyrje të vështirë, kurse Meta sot u është drejtuar gazetarëve duke u kërkuar ndjesë dhe duke thënë se kohët e fundit nuk ka qenë mirë: “Më falni se kemi qenë edhe pa qejf! Por edhe në konferencën e mbajtur një ditë më parë nga presidenti Meta, u vu re se ai pinte shumë ujë, gjë që mund ta ketë sjell gjendja jo e mirë shëndetësore e tij.

Ndërsa Berisha për fat të mirë kishte sejmenët që i rrinë nga pas, kur humb herë pas here ekuilibrin… se nëse do ishte rrëzuar, vështirë se do kishte shpëtuar pa thyer ndonjë “kokallë” dhe do i duhej të mbaronin zgjedhjet parlamentare, që të ngrihej sërish në këmbë.

Ndërsa më i sëmurë nga të gjithë shfaqet Lulzim Basha! Luli vuan nga defiçenca e personalitetit. Si heroi i Lolitës së Nabokovit, që historinë e abuzimit e quan histori dashurie, edhe Luli vrapon deri sa të bjerë pa ndjenja para karriges, sepse Lolita, 12 vjeçarja e tij është karrige, që ai e ka abuzuar po kaq vite dhe tani e dashuron marrëzisht pa pikën e turpit… pa personalitet.

Dashnorët tanë të pushtetit janë sëmurë të gjithë, pasi frika është sëmundje ngjitëse! Më e keqja nga të gjitha sëmundjet. Por duke bërë pak humor dhe sarkazëm, për këta njerëz që ndonjëherë i kemi ulur edhe vetë në krye të oxhakut, mendoj se diagnoza e tyre është e qartë… dështim i marrjes së pushtetit me intriga të kurdisura… për të shpëtuar nga shterpëzimi e kastrimi i “allateve” të tyre prej shtetit të sovranit!/Ekskluzive.al

mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Lipstick kıbrıs