I eleminuan vajzën nga ‘The Voice’, Suela Kalaja publikon prapaskenat e manipulimit

I eleminuan vajzën nga ‘The Voice’, Suela Kalaja publikon prapaskenat e manipulimit

Vajza e çiftit të njohur ishte pjesë e ‘The Voice Kids’. Suela Kalaja, ish bashkëshortja e këngëtarit Saimir Çili është prehur e revoltuar për eleminimin e vajzës së saj, pa të drejtë.

Suela Kalaja ka postuar një status në ‘Facebook’, ku shprehet se janë manipuluar votat dhe se shikonte prindër të cilët ishin të sigurtë për finale e fëmijëve të tyre.

Suela thotë se Iseas i kanë ardhur që tani tre oferta nga producentë jashtë Shqipërie.

Statusi i plotë:

ISEA fitoiiiii . Fitoi perballe 15-16 vjecareve ,adoleshente tashme dhe arriti ne zemrat e publikut . Duartrokitem cdo konkurent sic duhet te ndodhe. Isea I perqafoi te gjithe, ish e zhgenjyer per arrogacen qe mesohen qe tani ( jo te gjithe)po aq sa une, kur shikoja familjare te heshtur qe kurseheshin ne duartrokitje, mos i merrej fama femijes se tyre. Shikoja prinder te sigurt per finalen, ndryshe nga ajo qe ndodhi me mua.

Kushdo qe do humbte Isea do e perqafonte fort bashke me mua(nese do e kalonim) . Ne e dinim qe dhe deri ketu ish merite e Forces shpirterore dhe talentit te saj. Por jetojme ne Shqiperi. Isea doli me dinjitet…Per te trokitur tashme ne dyer te medha. Me falni per votat qe shpenzuat se jam e sigurt qe nuk u moren parasysh fare. Qe tani ka tre producente qe kane hapur dyert jashte Shqiperie per te;).

Ata sikurse Voice Global qe e nxori Shqiperine te treten me Isean ne rrang Global, tashme mund te jene Shkallet e saj . Pikerisht ata qe as e dinin kush ishim.

Ps . Faleminderit Renis Gjoka per mbeshtetjen dhe te tjere qe e vleresuan por deri aty munden. Faleminderit kush s’e mbeshteti dhe uli syte e mbylli veshet para nje talenti .Faleminderit Miriamit qe na e beri te qarte qe ne fillim.Kenga e Finales qe aq shume e priste, shume shpejt do e kemi cover. Listen Beyoncé. FALEMINDERIT SHUUUUME!

COMMENTS