Grida Duma shpall platformë kundër Lulzim Bashës: T’i japim fund, supernjëshit

Grida Duma shpall platformë kundër Lulzim Bashës: T’i japim fund, supernjëshit

Grida Duma ka dhënë një intervistë sot, ku ka shpallur platformën e saj për ndryshimin e sistemit politik.

Ajo kërkon që kryetarët e partive të mos kenë këto kompetenca, për të qenë “supernjëshi” dhe të vendosin për gjithçka, sidomos për listat e deputetëve.

Pikërisht këtu është frika më e madhe e Dumës, e cila rrezikon që në zgjedhjet e ardhshme, nëse PD merr pjesë, të mos jetë më pjesë e listës, pas ftohjes së marrëdhënieve me Bashën.

Është kjo arsyeja, që prej kohësh Duma flet nëpër mediat që e sponsorizojnë, për ndryshim të sistemit politik.

Por deri më tani, Grida nuk ka gjetur mbështetje brenda PD-së, nga frika e hakmarrjes së Lulzim Bashës, i cili e ka treguar më shumë se një herë, se nuk pranon kundërshti në parti dhe të gjithë ata që mendojnë ndryshe si ai, i përjashton.

E bëri fillimisht këtë me mbështetësit e Olldashit, dhe e vazhdoi pastaj me “gardën e vjetër” të PD-së, duke nisur nga Topalli, Bregu, Patozi, Imami, Ruli, Bode etj.(TemA)

izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat