google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

Gracka e SHBA me BKH fundos Ilir Metën, troket fundi i “peshkut të madh” të drejtësisë!

Gracka e SHBA me BKH fundos Ilir Metën, troket fundi i “peshkut të madh” të drejtësisë!

Shpërthimi i radhës i Ilir Metës kundër Reformës në Drejtësi dhe ndërkombëtarëve, duke kërcënuar tashmë jo me vetëvrasje, por me rikthimin e ’97-ës, lidhet drejtpërdrejt me tmerrin e tij nga Byroja Kombëtare e Hetimit.

Gjatë hartimit të Reformës në Drejtësi, Ilir Meta, përmes “Zonjës së tij të dytë”, Petrit Vasili, kërkoi hartimin e ligjeve në atë mënyrë që të shpëtonte nga ndëshkimi kokat e krimit dhe korrupsionit në Shqipëri.

Përfaqësuesit e SHBA-BE i hodhën poshtë të gjitha propozimet e Vasilit, të diktuara nga Meta, duke orientuar reformën në rrugën e ndëshkimit të kokave të krimit dhe korrupsionit.

Më tej, Ilir Meta, përmes Klajda Gjoshës, propozoi një amnisti të përgjithshme për të gjithë politikanët e korruptuar dhe të inkriminuar. Edhe ky propozim u hodh poshtë nga SHBA-BE.

Gjithashtu, Meta, përmes Vasilit dhe disa deputetëve të tjerë, kërkoi që Byroja Kombëtare e Hetimi, që është edhe makthi i tij më i madh, të mos kishte asnjë lidhje me SHBA-BE.

Ky propozim jo vetëm u rrëzua, por përfaqësuesi i amerikanëve në OPDAT kërcënoi të gjithë palët se SHBA do të prishte marrëveshjen me Shqipërinë, nëse nuk pranohej mbikëqyrja ndërkombëtare e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Tashmë, shqetësimi i Metës konsiston te roli i SHBA-BE në mbikëqyrjen dhe asistimin e Byrosë së Hetimit. Do të jetë pikërisht Byroja e Hetimit ajo që do të godasë për herë të parë “peshqit e mëdhenj” të korrupsionit dhe krimit në Shqipëri.

Dhe, siç dihet, Ilir Meta është një ndër “peshqit më të mëdhenj” në Shqipëri dhe si i tillë do të jetë objekt i pashmangshëm i BKH.

COMMENTS

mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Lipstick kıbrıs