Gjashtë vite nga vdekja e “Dajës” (Foto)

Gjashtë vite nga vdekja e “Dajës” (Foto)

Aktori veteran Tuncel Kurtiz u nda nga jeta 6 vite më parë me 27 shtator 2013 duke lënë pas një trashëgimi prej qindra rolesh në filma, teatër dhe seriale. Mes tyre roli i “Dajës” në serialin më të ndjekur të kohës, “Ezel”, e bëri atë edhe më të paharrueshëm.

Pavarësisht se kanë kaluar plot 4 vite nga vdekja e tij, “Daja” vazhdon të kujtohet me respekt të madh nga fansat në median sociale, të afërmit dhe bota e artit.
Tuncel Tayanç Kurtiz erdhi në jetë në provincën e Kocaelit në Turqi në vitin 1936.
Ai humbi jetën më 27 shtator të vitit 2013 në shtëpinë e tij në Etiler të Stambollit, si pasojë e një infarkti në zemër.
Ai do të mbahet mend gjatë për serialin “Ezel”, kur gjatë viteve 2009-2011 luajti përkrah me Kenan Imirzalıoglu rolin e “Ramiz Karaeski” me pseudonimin “Daja”.

Image result for tuncel tayanç kurtizImage result for tuncel tayanç kurtiz

izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat