Franceska Cimaroza dhe Vito Juvara te “Gruaja e Bukur” një nga filmat më të bukur të viteve 70′ (Foto)

Franceska Cimaroza dhe Vito Juvara te “Gruaja e Bukur” një nga filmat më të bukur të viteve 70′ (Foto)

“Gruaja e Bukur” 1970. Alessio Orano në rrolin e Vito Juvarës dhe Ornella Mutti në rolin Francesca Chimarossa.

La moglie più bella (italisht: Gruaja më e bukur) është një film italian i vitit 1970 me regji nga Damiano Damiani, bazuar në historinë e vërtetë të Franca Viola në vitin 1965

Bazuar në historinë e vërtetë të Franca Viola dhe Filippo Melodia

Ky ishte filmi debutues për 14-vjeçaren e atëhershme Ornella Muti. /Naishtedikur.info

izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat