FOTOT/ Si po përpiqet PD-LSI të përdorë politikisht studentët, pasi qeveria i pranoi kërkesat e tyre

FOTOT/ Si po përpiqet PD-LSI të përdorë politikisht studentët, pasi qeveria i pranoi kërkesat e tyre

Sot Ministrja e Arsimit njoftoi dy vendime te rendesishme. E para, anullimin e vendimit te Keshillit te Ministrave per tarifen shtese per provimet e mbarura.

E dyta, ngritjen e grupit te punes me perfaqesues te keshillave studentore dhe universiteteve per te diskutuar te gjitha kerkesat e paraqitura nga studentet.

Edhe pse shumica e studenteve protestues duartrokiten fitoren e arritur nga protesta e dy diteve te fundit, perpara ministrise kane ngelur ende disa studente, kryesisht perfaqesues te LSI dhe PD.

Perfaqesuesit e ketyre forcave politike, kane qene edhe sot aktive ne protesten e studenteve.

Keshtu per shembull nder ta bien me shume ne sy kreu i FRPD, Belind Këlliçi (shih foton poshtë), Klevi Pojana, nenkryetar i LRI Tirane, Denis Xibri, aktivist i LRI në Tiranë, Kristian Kina, po ashtu aktivist i LRI./Lexo.al

COMMENTS