ankara escort

google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

Fenomeni i çuditshëm në Holandë (Video)

Fenomeni i çuditshëm në Holandë (Video)

Shkencëtarët holandezë janë shqetësuar pasi rreth 20 mijë zogj të ngordhur janë gjetur në brigjet e Detit të Veriut, në një fenomen që nuk vihet re prej dekadash.

Zogjtë e detit që ushqehen me peshq janë gjetur në brigje me simptomat e një ngordhjeje nga uria.

Biologu marin Mardik Leopold thotë: “Çfarë i ka vrarë ata është një pyetje që vlen miliona dollarë. Ne nuk e dimë përgjigjen. Është një situatë alarmante. Hera e fundit që kemi parë diçka të ngjashme ka qenë në vitet 1980-1990”.

Ngordhja e zogjve është e kufizuar vetëm në brigjet holandeze, pasi nuk është raportuar asgjë e ngjashme në Belgjikë apo Gjermani. Era e fortë dhe dimri mund të kenë cenuar aftësitë ushqyese të zogjve, por shkencëtarët i habit fakti që fenomeni është i kufizuar vetëm në Holandë.

Ka pasur spekulime se ngordhja e zogjve mund të ketë ardhur nga rrjedhje nafte në det, por autopsia e kryer mbi një numër zogjsh nuk e mbështet këtë.

mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Lipstick kıbrıs