E pabesueshme dhe tragjike: Qëllohet me thikë dhe humb jetën në mes të universitetit djali i ish-presidentit gjerman

E pabesueshme dhe tragjike: Qëllohet me thikë dhe humb jetën në mes të universitetit djali i ish-presidentit gjerman

Djali i ish presidentit gjerman Richard von Weizsäcker ka gjetur vdekjen pasi e qëlluan me thikë dhe nuk mundi t’u mbijetonte dot plagëve.

Doktor Fritz von Weizsäcker, 59 vjeç u qëllua me thikë sapo kishte dalë nga një leksion, ë cilin e kishte dhënë për sëmundjet e mëlçisë, raporton BBC.

Babai i tij shërbeu si president gjatë ribashkimit të Gjermanisë në 1990.

I dyshuari si autor është tek të 50-at dhe është arrestuar, por nuk ka ende një motiv për këtë sulm. Me gjithë përpjekjet për ta shpëtuar, ai nuk mundi te mbijetonte. Sulmi ndodhi në spitalin Schlosspark në lagjen periferike të Berlinit, ku ai punoi si mjek.

I lënduar mbeti edhe një polic, i cili ndërhyri në vendin e ngjarjes për ta shpëtuar.

izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat