malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Dom Gjergj Meta jep mesazhin e fortë: “Nuk dua të shkoj në Europë nëse na vendosin këtë kusht”! – Tellalli

ankara escort

google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

Dom Gjergj Meta jep mesazhin e fortë: “Nuk dua të shkoj në Europë nëse na vendosin këtë kusht”!

Dom Gjergj Meta jep mesazhin e fortë: “Nuk dua të shkoj në Europë nëse na vendosin këtë kusht”!

Në lidhje me debatin për Integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian ka reaguar edhe prifti, Dom Gjergj Meta.Në një postim në rrjetet sociale, ai ka shkruar se nëse është e vërtetë që nuk na pranon, sepse në Shqipëri ka myslimanë, atëherë ai nuk do të shkojë në Europë.

Më tej në mesazhin e tij ai shkruan se nëse atë nuk e pranojnë bashkë me fqinjin e tij që shkon në xhami, ai e refuzon ofertën dhe vazhdon jetën.

Kujtojmë këtu se vendi ynë njihet për tolerancën fetare dhe madje për këtë gjë është vlerësuar nga e gjithë bota.

E si përfundim mund të thuhet se Dom Gjergj Meta ka dhënë një mesazh.

Postimi i plotë:

Nëse është e vërtetë që Europa nuk na pranon, sepse në Shqipëri ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë, sepse preferoj të kaloj jetën me miqtë e mi të zemrës me të cilët jam rritur, kam ndarë të mirën e të keqen, më janë gjendur e u jam gjendur, por të cilët shpallin një kredo të ndryshme nga e imja, se sa të jetoj me një holandez, a gjerman, a francez me të cilin shpall të njëjtën kredo. Nëse në Europë nuk më pranojnë bashkë me fqinjin tim i cili shkon në xhami, refuzoj ofertën e vazhdoj jetën!”

mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Lipstick kıbrıs