Category: Shendeti

1 2 3 6 10 / 51 POSTS
Cigaret IQOS janë po aq toksike për mushkëritë, sa ato elektronike dhe ato tradicionale

Cigaret IQOS janë po aq toksike për mushkëritë, sa ato elektronike dhe ato tradicionale

Cigaret e IQOS, një pajisje që ngroh duhanin pa e djegur atë, janë po aq të dëmshme për mushkëritë, pasi cigaret elektronike dhe ato tradicionale shka [...]
Ju ndodh të tështini disa herë rresht? Ja çfarë ndodh me ju

Ju ndodh të tështini disa herë rresht? Ja çfarë ndodh me ju

Shkencëtarët shpjegojnë se teshtima është një nxjerrje e fuqishme e ajrit nga mushkëritë, për shkak të një presioni me 160km/h dhe që nxjerr jashtë 20 [...]
Nuk ua ka treguar asnjë njeri më parë, zbuloni recetën që e stabilizon diabetin si me magji

Nuk ua ka treguar asnjë njeri më parë, zbuloni recetën që e stabilizon diabetin si me magji

Diabeti është sëmundje shumë serioze e cila mund të ketë pasoja të rënda nëse nuk trajtohet siç duhet. Kjo sëmundje është duke u bërë më e shpeshtë me [...]
Tabuja e turpshme prej të cilës vuajnë të gjitha femrat e botës, por nuk flasin

Tabuja e turpshme prej të cilës vuajnë të gjitha femrat e botës, por nuk flasin

Një nga tabutë më të mëdha të femrave kudo në botë nuk lidhet me seksin, por me ndryshimin e trupit të tyre pas lindjes. “Ne gratë, pasi lindim, mund [...]
Nuk e kishit menduar ndonjëherë?! Kjo është arsyeja pse meshkujt nuk jetojnë aq gjatë sa femrat! Ja çfarë duhet të bëni për t’i ‘sfiduar’

Nuk e kishit menduar ndonjëherë?! Kjo është arsyeja pse meshkujt nuk jetojnë aq gjatë sa femrat! Ja çfarë duhet të bëni për t’i ‘sfiduar’

Femrat jetojnë më gjatë se sa meshkujt dhe ka një arsye shumë bindëse për këtë. Sipas statistikave të vdekshmërisë në Mbretërinë e Bashkuar arsyeja li [...]
Viktima nga cigaret elektrike: Mjekët nuk japin akoma shpjegime!

Viktima nga cigaret elektrike: Mjekët nuk japin akoma shpjegime!

Një pacient ka humbur jetën pasi u prek nga një sëmundje e rëndë në sistemin e frymëmarrjes si pasojë e përdorimit të cigares elektronike, e para vdek [...]
Vjen lajmi i madh! Shkencëtarët: Kanabisi, çelësi për të luftuar kancerin e pankreasit dhe për pregatitjen e kurës

Vjen lajmi i madh! Shkencëtarët: Kanabisi, çelësi për të luftuar kancerin e pankreasit dhe për pregatitjen e kurës

Kanabisi mund të jetë çelësi për të luftuar kancerin e pankreasit, një nga tumoret më vdekjeprurës. Në këtë përfundim kanë dalë studiuesit e Univer [...]
Lajm i keq për të gjithë duhanpirësit, nga 15 gushti do merret këto masa…

Lajm i keq për të gjithë duhanpirësit, nga 15 gushti do merret këto masa…

Ligji i ri “Për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit”, i cili parashikon forcimin e një sërë masash hyn në fuqi në datën 15 gusht, duke sje [...]
Ky është vesi që po u merr jetën shqiptarëve

Ky është vesi që po u merr jetën shqiptarëve

Sëmundje si diabeti dhe hipertensioni dhe duhan pirja janë faktorët kryesorë që po ndikojnë në shtimin e numrit të vdekjeve në Shqipëri. Po ashtu s [...]
Qytetarët shqiptarë paguajnë më tepër se BE dhe SHBA për barnat

Qytetarët shqiptarë paguajnë më tepër se BE dhe SHBA për barnat

Në Bashkimin Europian një qytetar paguan vetëm 14% të totalit të shpenzimeve për medikamente ndërsa në SHBA paguan 8% për të të blerë medikamente. [...]
1 2 3 6 10 / 51 POSTS
izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat