Category: Nostalgji

1 2 3 85 10 / 847 POSTS
“Mungon tmerrësisht shumë… madje edhe për ata që nuk e deshën”, Astrit Patozi publikon foton nga seanca parlamentare

“Mungon tmerrësisht shumë… madje edhe për ata që nuk e deshën”, Astrit Patozi publikon foton nga seanca parlamentare

Si sot 6 vite më parë, u nda nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, teksa po udhëtonte me makinën e tij nga Elbasani drejt Tiran [...]
Këtë fakt nuk e dinim! 6 vite pas vdekjes së Sokol Olldashit, dalin pamjet emocionuese (Video-ja e rrallë)

Këtë fakt nuk e dinim! 6 vite pas vdekjes së Sokol Olldashit, dalin pamjet emocionuese (Video-ja e rrallë)

Ish-deputeti i ndjerë i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi nesër bën 6 vite që është ndarë nga jeta pas një aksidenti tragjik. Ndërkohë, miku i tij Ç [...]
Pengu i Françesk Radit: Askush nuk më kërkoi kurrë falje!

Pengu i Françesk Radit: Askush nuk më kërkoi kurrë falje!

Muzika e lehtë dhe ajo moderne shqiptare, ka ardhur me shumë origjinalitet falë talentit të tij. Këgët e tij, menjëherë bëheshin refereni i çdo të riu [...]
Besa Imami, dhe një lidhje e fortë dashurie, me Gjakovën

Besa Imami, dhe një lidhje e fortë dashurie, me Gjakovën

Besa Imami nuk është harruar, ndonëse kanë kaluar katër vite nga vdekja e saj. Aktorja shqiptare e lindur në Gjakovë në ditën e tetë të gushtit 1928, [...]
“Sandër Mafishja” tregon detajet e komedisë më të njohur shqiptare, “Pallati 176”

“Sandër Mafishja” tregon detajet e komedisë më të njohur shqiptare, “Pallati 176”

Personazhi që e njeh i madh e i vogël është pikërisht ai që ka luajtur në “Pallatin 176” në rolin e Sandrit. Bëhet fjalë për aktorin dhe regjisorin Il [...]
Këngëtaret shqiptare që mrekulluan publikun para viteve 90-të (Foto)

Këngëtaret shqiptare që mrekulluan publikun para viteve 90-të (Foto)

1.Parashqevi Simaku është padyshim ikonat e muzikës shqiptare të viteve ’80. Parashqevia fitoi dashurinë e publikut me zërin melodioz, bukurinë, sharm [...]
Edhe klarineta “qan” për ustain e saj Laver Bariu, “Shenjtin e Permetit” (Video)

Edhe klarineta “qan” për ustain e saj Laver Bariu, “Shenjtin e Permetit” (Video)

Kur nis e mendon për muzikën popullore, diçka nis e vjen në mendje, një tingull, një notë, një endje mes kujtimesh e aty gjendesh para kabasë, kabasë [...]
Një jetë dramatike që thyhet në mes! Profili i një prej këngëtarëve më të mëdhenj shqiptarë

Një jetë dramatike që thyhet në mes! Profili i një prej këngëtarëve më të mëdhenj shqiptarë

Luk Kaçaj ishte një prej atyre emrave të mëdhenj të skenës operistike shqiptare, një prej atyre vezullimeve të njimendta të krenarisë sonë kombëtare, [...]
Ndrekë Luca, Aktori që “fluturonte” nga një rol në tjetrin

Ndrekë Luca, Aktori që “fluturonte” nga një rol në tjetrin

Një tjetër artist i shquar që fillesat e veta i ka në lëvizjen artistike kulturore të ushtrisë është edhe “Artisti i popullit” Ndrekë Luca. Për më tep [...]
Si u bë nga hamall e biletashitës “Nderi i Kombit”, Artisti i Popullit Kadri Roshi?!

Si u bë nga hamall e biletashitës “Nderi i Kombit”, Artisti i Popullit Kadri Roshi?!

Kadri Roshi lindi më 4 janar 1924 në Ballsh të Mallakastrës, i biri i Maksut dhe Sabrie Roshit, me prejardhje nga Libohova. E ëma i vdiq kur ishte 2 v [...]
1 2 3 85 10 / 847 POSTS
izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat