Category: Kuriozitet

1 2 3 124 10 / 1233 POSTS
Zhvillim historik, Kanadaja prodhon materialin që bën njerëzit të padukshëm

Zhvillim historik, Kanadaja prodhon materialin që bën njerëzit të padukshëm

Kompania kanadeze “Hiperstealth Biotechnology” ka krijuar një material, i vetmi në llojin e tij, që bën të padukshëm njerëzit dhe objektet. Materia [...]
Njihuni me “bullgaro-gjermanen” që krijoi firmën e madhe piramidale: Mashtroi milionerët dhe u zhduk me 3.5 miliardë dollarë!

Njihuni me “bullgaro-gjermanen” që krijoi firmën e madhe piramidale: Mashtroi milionerët dhe u zhduk me 3.5 miliardë dollarë!

Me zjarrin që dilte nga skena, muzikën e lartë dhe turmën që ulërinte, sallat e mbushura plot të jepnin idenë e një koncerti rroku më tepër se sa të n [...]
Historia e veçantë e pesënjakeve: Kuriozitet i miliona njerëzve për t’i vizituar i futi në një kopësht zoologjik

Historia e veçantë e pesënjakeve: Kuriozitet i miliona njerëzve për t’i vizituar i futi në një kopësht zoologjik

28 maji i vitit 1934 ishte koha e Depresionit të Madh, por doktori Alan Roi Dafoe ishte i lumtur sepse sapo kishte ndihmuar të vinin në jetë pesë vajz [...]
Filmohet peshku me “fytyrë njeriu” (Video)

Filmohet peshku me “fytyrë njeriu” (Video)

Një grua ka vënë re një peshk me pamje të çuditshme, që dukej sikur kishte fytyrë njeriu në kokë. Ajo që e bën peshkun të duket si njeri janë në fa [...]
“Shrek” ekziston edhe në jetën reale (Foto)

“Shrek” ekziston edhe në jetën reale (Foto)

Personazhi i filmit të animuar “Shrek”, është frymëzuar nga një person i vërtetë. Maurice Tillet me origjinë franceze ishte rreth 20 vjeç kur ju zhvil [...]
Mafiozët lirohen nga burgu, priten me orkestër e fishekzjarre

Mafiozët lirohen nga burgu, priten me orkestër e fishekzjarre

Pasi bënë 10 vite burg, dy mafiozë të grupeve Longobardi dhe Beneduçe në Napoli të Italisë, janë pritur me orkestër dhe me fishekzjarre. Xhovan [...]
“Projekti i taksive fluturuese”: Ja kush do t’u japë kompanive miliardat që u duhen!

“Projekti i taksive fluturuese”: Ja kush do t’u japë kompanive miliardat që u duhen!

Janë rreth 170 projekte që po vijojnë në botë, për të zhvilluar aviacionin elektrik, shumë prej tyre që kanë në fokus kthimin e automjeteve në mjete f [...]
Nuk e imagjinoni dot shifrën që kap pasuria e Rita Orës dhe Dua Lipës: Renditen ndër më të pasurat në Britani

Nuk e imagjinoni dot shifrën që kap pasuria e Rita Orës dhe Dua Lipës: Renditen ndër më të pasurat në Britani

Të jesh nën 30 vjeç dhe të jesh pjesë e listës së më të pasurëve në Britani është padyshim diçka e madhe dhe dy këngëtaret shqiptare me famë botërore, [...]
A  është normale të paguhen njerëzit që të bëjnë fëmijë?! Çuditë e fëmijëve “fëmija 10 mijë eurosh” të Finlandës e deri te testi interesant i Bolzanos në Itali

A është normale të paguhen njerëzit që të bëjnë fëmijë?! Çuditë e fëmijëve “fëmija 10 mijë eurosh” të Finlandës e deri te testi interesant i Bolzanos në Itali

Që prej vitit 2013, çdo fëmijë i sapolindur në fshatin më të vogël të Finlandës, Lestijarvi, “vlen” 10 mijë euro. Në atë vit, administratorët e bashk [...]
Teknologjia nuk di të ndalet, prezantohet taksia e parë ajrore, i ngjason një helikopteri të vogël me 18 helika

Teknologjia nuk di të ndalet, prezantohet taksia e parë ajrore, i ngjason një helikopteri të vogël me 18 helika

Prodhuesi gjerman i avionëve “Volocopter” shfaqi sot për herë të parë modelin e taksisë ajrore në Singapor, me shpresën se ky i fundit do të bëhet ven [...]
1 2 3 124 10 / 1233 POSTS
izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat