Category: Kuriozitet

1 2 3 126 10 / 1251 POSTS
NASA dhe SHBA kërkojnë kthimin e pajisjes misterioze nga Adriatiku

NASA dhe SHBA kërkojnë kthimin e pajisjes misterioze nga Adriatiku

Midis ishujve të Mljetit dhe Shën Andrew në Dubrovnik, peshkatarët tërhoqën një pajisje të çuditshme në rrjeta. Pajisja elektronike nuk kishte shen [...]
19 sekonda i ndan nga t.ragjedia më e madhe në qiellin evropian! Zbulohet sekreti i shmangjes që do kishte qindra v.iktima

19 sekonda i ndan nga t.ragjedia më e madhe në qiellin evropian! Zbulohet sekreti i shmangjes që do kishte qindra v.iktima

Komunikimi i gabuar pothuajse shkaktoi një përplasje në lartësi midis dy aeroplanëve me 268 njerëz në bord të cilët kishin për destinacion Madridin. [...]
Brënda trenit më luksoz në botë: Të gjesh një biletë për të udhëtuar me të, është si të të bjerë llotaria! (Foto)

Brënda trenit më luksoz në botë: Të gjesh një biletë për të udhëtuar me të, është si të të bjerë llotaria! (Foto)

Ndërsa gjithë beteja është për të ndërtuar trena sa më të shpejtë, në Japoni ka ndodhur diçka tjetër. Është ndërtuar treni më super luksoz në botë, [...]
Qyteza italiane që është kryeqyteti botëror i “të shëmtuarve” dhe historia e “Club dei Bruttit”

Qyteza italiane që është kryeqyteti botëror i “të shëmtuarve” dhe historia e “Club dei Bruttit”

Piobbico është një qytezë mesjetare shumë e bukur por që njihet për “shëmtinë” e banorëve të saj. Që prej vitit 1879, kjo qytezë me 2 mijë banorë ka [...]
Tërmeti me magnitudë 6.8 shkund Filipinet: Pamjet kaotike në vend si uji del nga pishina bëjnë xhiron e globit (VIDEO)

Tërmeti me magnitudë 6.8 shkund Filipinet: Pamjet kaotike në vend si uji del nga pishina bëjnë xhiron e globit (VIDEO)

Video dhe imazhe të shumta, të shpërndara me shpejtësi në rrjetet sociale pasqyrojnë forcën dhe dhunën e tërmetit me magnitudë 6.8, që goditi Filipine [...]
Sot dita më ters!  E Premte data 13, rastet më fatkeqe që ka njohur historia

Sot dita më ters! E Premte data 13, rastet më fatkeqe që ka njohur historia

Të paktën një herë në vit, datat e kalendarit përputhen për të na dhënë një të Premte të 13-të. Dhe ka shumë njerëz që presin që diçka e çuditshme të [...]
Është dëshmuar: Truri ynë ndryshon çdo ditë

Është dëshmuar: Truri ynë ndryshon çdo ditë

A jemi vërtet makineri e programuar që funksionon përmes qarqeve që ne nuk mund ta ndryshojmë dhe të kemi një jetë të paracaktuar nga truri me të cili [...]
Shkencëtarët në panik: Diçka po fluturon drejt Tokës

Shkencëtarët në panik: Diçka po fluturon drejt Tokës

Diçka e çuditshme po fluturon drejt nesh. Diçka e vogël dhe e ftohtë dhe jashtëzakonisht e shpejtë. Askush nuk e di se nga vjen apo ku shkon. Kjo [...]
VIDEO/ Zbuloi njerëz nën rrënoja nga tërmeti tronditës: Shihni si stërvitet “Brandi”, qeni hero i Policisë Shqiptare!

VIDEO/ Zbuloi njerëz nën rrënoja nga tërmeti tronditës: Shihni si stërvitet “Brandi”, qeni hero i Policisë Shqiptare!

“Brandi” është qeni që mori famë pas tërmetit që goditi vendin, pasi me huhatjen e tij ai arriti të shpëtonte jetë njerëzish. Policia e Shtetit ka [...]
Fitoi 105 milionë paund në lotari, të nesërmen i kthehet punës me furgonin e tij të vjetër

Fitoi 105 milionë paund në lotari, të nesërmen i kthehet punës me furgonin e tij të vjetër

Ndërtuesi britanik që fitoi 105 milionë funte në lotari, i është rikthyer punës. 42-vjeçari modest Steve Thomson është fotografuar duke ngritur kuti e [...]
1 2 3 126 10 / 1251 POSTS