Category: Dosja X

1 2 3 110 10 / 1097 POSTS
VIDEO/ “Policia e Shtetit e mbushur me njerëz me të shkuarën më të zezë”, Agron Tufa flet nga Zvicra: Ju tregoj arsyet pse u largova

VIDEO/ “Policia e Shtetit e mbushur me njerëz me të shkuarën më të zezë”, Agron Tufa flet nga Zvicra: Ju tregoj arsyet pse u largova

Agron Tufa, Drejtori i dorëhequr i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri, i tha “Zërit të Amerikës” se kërkoi azil [...]
“Gjej vrimë e futu”! Agron Tufa reagon nga Zvicra pas shkrimit të Brahos: Si do ta bëjë ushtria e tij e fantazmave me hajdutë të dhjamosur?!

“Gjej vrimë e futu”! Agron Tufa reagon nga Zvicra pas shkrimit të Brahos: Si do ta bëjë ushtria e tij e fantazmave me hajdutë të dhjamosur?!

Në një status në rrjetet sociale, Tufa shtron pyetjen se nuk e di se si do ta bëjë Braho shkrimtarin të mos gjejë vrimë të futet, duke ironizuar edhe [...]
Si i ndërtoi Enveri me vullnetarë në 3 muaj banesat pas termetit të 15 prillit… të gjitha vila?!

Si i ndërtoi Enveri me vullnetarë në 3 muaj banesat pas termetit të 15 prillit… të gjitha vila?!

Tërmeti i vitit 1979, i rënë në Shkodër, shkaktoi një bilanc tragjik me 35 viktima, 176 të plagosur, 1730 shtëpi banimi të rrafshuara dhe 5115 banesa [...]
Këta janë 10 tërmetet shkatërrimtarë në Shqipëri: Nga 400 të v,dekurit në Berat tek goditja 7.9 ballë Rihter në Shkodër

Këta janë 10 tërmetet shkatërrimtarë në Shqipëri: Nga 400 të v,dekurit në Berat tek goditja 7.9 ballë Rihter në Shkodër

Një tërmet ka goditur Shqipërinë duke shkaktuar panik dhe viktima deri në Tiranë. Të dhënat zyrtare 51 jetë të humbura,960 të plagosur dhe mijëra ban [...]
Precedenti: Krahasimi i shifrave të tragjedisë aktuale me tërmetin e 1979 dhe si reagoi një strukturë që u shkri pas 1990-s

Precedenti: Krahasimi i shifrave të tragjedisë aktuale me tërmetin e 1979 dhe si reagoi një strukturë që u shkri pas 1990-s

Nga Ylli Pata Tërmeti i 26 nëntorit të këtij viti është padyshim më i tmerrshmi dhe më tragjiku për shqiptarët në harkun e një shekulli. Në viti [...]
Ish-mjeku i Enverit: Si e përjetoi Hoxha tërmetin shkatërrues të 1979!

Ish-mjeku i Enverit: Si e përjetoi Hoxha tërmetin shkatërrues të 1979!

Në vitin 1979 një tërmet shkatërrues goditi Shkodrën, dhe veriun e vendit. Ish-mjeku personal i Enver Hoxhës ka rrëfyer se si e përjetoi Hoxha tërm [...]
Metën e tmerron Dvoranin: Gjyqtari vendosi….ta dërgonte pas hekurave për aferën 700 mijë euro, kërkoi ekspertizë nga SHBA

Metën e tmerron Dvoranin: Gjyqtari vendosi….ta dërgonte pas hekurave për aferën 700 mijë euro, kërkoi ekspertizë nga SHBA

Thellohet skandali me Gjykatën Kushtetuese. Presidenti Ilir Meta ka nisur një sulm të paprecedentë ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, A [...]
Rrëfimi i Justina Aliaj, Si udhëheqësit komunistë ngacmonin artistet e bukura

Rrëfimi i Justina Aliaj, Si udhëheqësit komunistë ngacmonin artistet e bukura

Justina Aliaj këngëtarja shkodrane, një prej zërave më të fuqishëm që rrëmbeu shumë shpejt zemrat e shqiptarëve, e ndodhur në Shkodër për pak ditë, tr [...]
Ndrenika, Mima, Anagnosti, Lako, Shkjezi, Shyti, Bakalli, etj…në listën me 51 artistë që do hiqeshin nga Tirana në 1976-ën me porosinë e Ramiz Alisë

Ndrenika, Mima, Anagnosti, Lako, Shkjezi, Shyti, Bakalli, etj…në listën me 51 artistë që do hiqeshin nga Tirana në 1976-ën me porosinë e Ramiz Alisë

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon dokumentin zyrtar të vitit 1976 i hartuar nga sektori i Arsim-Kulturës në Komitetin Qëndror të PPSH-së, ku një l [...]
“Doktor, ta gëzoç 8 nëntorin”! Sali Berisha, komunist qysh 21 vjeç, i pranuar më 8 nëntor 1968… 22 vjet sekretar i PPSH e 23 vjet i PD

“Doktor, ta gëzoç 8 nëntorin”! Sali Berisha, komunist qysh 21 vjeç, i pranuar më 8 nëntor 1968… 22 vjet sekretar i PPSH e 23 vjet i PD

Kontribut me 29 vjet spiun sigurimi/ Ribotim i shkrimit të “PAMFLETI”, datë 8 nëntor 2018; si kujtesë për ata militantë e qendrestarë të PD, që vazhdo [...]
1 2 3 110 10 / 1097 POSTS
izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat