Category: Dosja X

1 2 3 111 10 / 1110 POSTS
Kush ishte pseudonimi Qeni, Thinjoshi, dhe Peneli sipas të b.urgosurit politik Maks Velo?!

Kush ishte pseudonimi Qeni, Thinjoshi, dhe Peneli sipas të b.urgosurit politik Maks Velo?!

“Gjatë kohës që ka qënë në survejtim objekti ka bërë tentativë për të kontrolluar nëse survejohej ose jo, duke bërë lëvizje të pajustifikuara dhe duke [...]
Revista zvicerane, Shqipëria “Kina e vogël e kuqe Europës”, fëmijët informatorë të Sigurimit, priftërinjë fshesaxhinj

Revista zvicerane, Shqipëria “Kina e vogël e kuqe Europës”, fëmijët informatorë të Sigurimit, priftërinjë fshesaxhinj

Nga Dashnor Kaloçi – Memorie.al publikon artikullin e plotë të gazetares zvicerane, Claire Hollingworth, e cila në vjeshtën e vitit 1969 erdhi e k [...]
BBC: A është bërë Holanda një n.arko-shtet?! (Video)

BBC: A është bërë Holanda një n.arko-shtet?! (Video)

Është një pyetje e shtruar dhe më parë, por këtë radhë e ngre gjigandi mediatik BBC. Shkrimi i Anna Holligan nis me rrëfimin e kryetarit të sindikatës [...]
Lulzim Basha ndjehet i turpëruar që zhduku filmimet e masakrës serbe në Krushë, ku u v.ranë 240 shqiptarë të Kosovës?!!

Lulzim Basha ndjehet i turpëruar që zhduku filmimet e masakrës serbe në Krushë, ku u v.ranë 240 shqiptarë të Kosovës?!!

Milaim Bellanica ka rrëfyer kohë më parë për Insajder, një ndër mediat më serioze në rajon, një fakt të frikshëm, që përfshin kreun e Partisë Demokrat [...]
Hija e grupit të “Sakatit” pas 5 v.iktimave në Peqin dhe e a.rmatimit të kapur tek karburanti

Hija e grupit të “Sakatit” pas 5 v.iktimave në Peqin dhe e a.rmatimit të kapur tek karburanti

Nga Elton Qyno Pesë viktima dhe dy të plagosur rëndë, është ky bilanci 1 vjeçar i ndodhur në territorin juridiksional mes zonës së Peqinit dhe Elb [...]
Ziso Kristopulli: Ata që zhdukën Remzi Hoxhën më kërcënuan! Mirë që njerëzit e Flamur Nokës më vodhën lokalin, tani duan të më vrasin

Ziso Kristopulli: Ata që zhdukën Remzi Hoxhën më kërcënuan! Mirë që njerëzit e Flamur Nokës më vodhën lokalin, tani duan të më vrasin

Ziso Kristopulli, i cili 24 vite më parë u rrëmbye dhe u torturua nga Shërbimi Informativ Kombëtar bashkë me biznesmenin Remzi Hoxha është kërcënuar [...]
Furnizonte Al Kaedën me armë! Tesiç bashkëpunoi dhe me qeverinë “Berisha” për të furnizuar me armë Libinë e Muamar Gedaf përmes Malit të Zi

Furnizonte Al Kaedën me armë! Tesiç bashkëpunoi dhe me qeverinë “Berisha” për të furnizuar me armë Libinë e Muamar Gedaf përmes Malit të Zi

Në 9 dhjetor, Departamenti i Thesarit të SHBA publikoi listën e zezë për persona nga Europa, Azia dhe Amerika e Jugut të përfshirë në rrjetin e korrup [...]
Heronjtë e rremë të Dhjetorit

Heronjtë e rremë të Dhjetorit

Nga Viktor Malaj “Ajo që mendohej si një epope e përgjakur për ndryshime ka zgjatur katër ditë dhe është kurorëzuar pa asnjë viktimë” – Preç Zogaj… [...]
Hero frymëzues apo spiun 80-lekësh?! Hajdari sipas një udhëheqësi

Hero frymëzues apo spiun 80-lekësh?! Hajdari sipas një udhëheqësi

Disa ditë më parë, me rastin e lëvizjes studentore të dhjetorit 90, Berisha shkruante: “Me 8 dhjetor te vitit 1990 studentet e universitetit te udh [...]
Makina mbi 300 mijë euro e Metës, e bleu apo ia dhuruan benzin e blinduar Presidentit?!

Makina mbi 300 mijë euro e Metës, e bleu apo ia dhuruan benzin e blinduar Presidentit?!

Teksa flasin për këtë “super-bishë” nën zotërim të kreut të shtetit, ata që e kanë parë janë gati të vënë bast se çmimi i blerjes i kalon të 700 mijë [...]
1 2 3 111 10 / 1110 POSTS