Category: Shqiperia Ime

1 2 3 14 10 / 133 POSTS
“Pushtimi” francez i Bizës së Martaneshit me makina 4×4 (Foto)

“Pushtimi” francez i Bizës së Martaneshit me makina 4×4 (Foto)

Nga Edmond Prifti Nëse për banorët e fshatrave Vërri, Urë, Shëngjergj apo deri tek ata Bizës, në malësinë e Martaneshit, rruga është një ferr i vër ...
Tirana në faqet e “NYT”: Një qytet kozmopolitan, e ardhmja e shkëlqyer e Shqipërisë

Tirana në faqet e “NYT”: Një qytet kozmopolitan, e ardhmja e shkëlqyer e Shqipërisë

Artikulli i publikuar në gazetën më me influencë në SHBA thotë se gjatë pesë viteve të fundit, Shqipëria është cilësuar nga turistë tsi ai vendi i rra ...
Lufta e Tretë Botërore, mediat ndërkombëtare: Shqipëria, ndër shtetet më të sigurta në botë

Lufta e Tretë Botërore, mediat ndërkombëtare: Shqipëria, ndër shtetet më të sigurta në botë

Lufta e Tretë Botërore është bërë një shqetësim për shumë njerëz ndërkohë që tensionet mes fuqive të mëdha globale, përshkallëzohen. Marrëdhënia mes S ...
E pabesueshme por e vërtetë! Për britaniken “Standard” një nga dy qytetet më të preferuara të turistëve nga e gjithë bota është…Tirana jonë

E pabesueshme por e vërtetë! Për britaniken “Standard” një nga dy qytetet më të preferuara të turistëve nga e gjithë bota është…Tirana jonë

As Parisi as Amsterdami, dy qytetet më të preferuara të turistëve janë Tirana dhe Lviv. Gazeta britanike “Standard” ka publikuar një artikull mbi qyte ...
Shqiptari që kërkonte nuse amerikane!

Shqiptari që kërkonte nuse amerikane!

Shqiptari që kërkonte nuse amerikane! (foto e viteve 1919-1920) Në qendër të fotos është një djalë shqiptar i cili, kërkesave të shumta që vijnë ng ...
3.3 milionë turistë deri tani në Shqipëri! Shumica nga Kosova, Maqedonia e Veriut dhe emigrantët

3.3 milionë turistë deri tani në Shqipëri! Shumica nga Kosova, Maqedonia e Veriut dhe emigrantët

Shqipëria u vizitua nga nga 3.3 milionë turistë të huaj në 7 muajt e parë të vitit. Të dhënat janë bërë publike nga instituti i statistikave, i cili r ...
Gazeta suedeze: Udhëtimet për në Shqipëri po rriten me një ritëm të furishëm. Fqinji më pak i njohur i Greqisë ka shumë për të ofruar

Gazeta suedeze: Udhëtimet për në Shqipëri po rriten me një ritëm të furishëm. Fqinji më pak i njohur i Greqisë ka shumë për të ofruar

Përveç ngrënies, ka shumë më tepër për të parë, thotë Albani, siç është fshati piktoresk i Peshtanit në jug të Shqipërisë ku ende mund të gjesh pjesë ...
40 minuta reportazh në Globo Report: Bukuritë e Shqipërisë surprizojnë gazetarët brazilianë (Video)

40 minuta reportazh në Globo Report: Bukuritë e Shqipërisë surprizojnë gazetarët brazilianë (Video)

"Një thesar i fshehur që ngadalë po zbulohet. Shqipëria është një tokë me male dhe plazhe të bukura - praktikisht e panjohur. Një vend me histori të m ...
Nuk e dini por është reale: Ja ku ndodhet në Shqipëri… vendi që po çmend Instagramin për foto!

Nuk e dini por është reale: Ja ku ndodhet në Shqipëri… vendi që po çmend Instagramin për foto!

Më shumë se pesë milionë njerëz janë fiksuar me vendin më piktorest të momentit në Instagram. Fushat me livando janë kthyer në një atraksion turistik ...
Motrat shqiptare i sjellin në Kukës, italianët: Nuk prisnim të ishte kaq mahnitëse

Motrat shqiptare i sjellin në Kukës, italianët: Nuk prisnim të ishte kaq mahnitëse

Veçoritë e zonës malore të Kukësit, veshjet tradicionale dhe ushqimet bio, shërbyen si atraksion turistik për dhjetëra italianë të cilët vizituan për ...
1 2 3 14 10 / 133 POSTS
izmir | kanal d canlı | ankara escort | bitcoin miner | antalya escort |

Escort Mersin

|

Escort Eskişehir

|

Adana escort

|

Mersin çarşı escort

|

adana escort evde

|

eskisehirescort.asia

|

Website

|

www.escortizmirescort.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortbursali.com

|

www.escortantalyali.com

|

avukat

|
escort99.com