Category: Metro

1 2 3 127 10 / 1261 POSTS
Sa janë rritur! Këngëtari i njohur shqiptar prezanton “pesë anëtarët e rinj të familjes së tij” (FOTO)

Sa janë rritur! Këngëtari i njohur shqiptar prezanton “pesë anëtarët e rinj të familjes së tij” (FOTO)

Këngëtari i njohur nga Shkupi Adrian Gaxha njoftoi se ka bërë disa blerje të rëndësishme. Edhe pse nuk është aktiv si dikur, sa i përket projektev [...]
Hall me qè e hall me buaj, po më keq me qè të huaj!

Hall me qè e hall me buaj, po më keq me qè të huaj!

I zoti ia sheh plagën kalit, nën samar, se qiraxhiu, ngrihet e shkon. Jeton bleta majë malit, jeton dhe miza nën bisht të kalit. Kali i botës s’ [...]
Histori suksesi/ Shqiptari i pastrehë që u bë “perandor” në Amerikë, gjithçka e filloi me 800 dollarë

Histori suksesi/ Shqiptari i pastrehë që u bë “perandor” në Amerikë, gjithçka e filloi me 800 dollarë

Armir Harris është një nga ata shqiptarë që ëndrrën amerikane e ka bërë realitet. Ai shkoi në Amerikë në vitin 1991 si një refugjat politik, por me [...]
Regjizori i njohur kritikon ashpër tekstin e Elvana Gjatës: Organizatorët duheshin a.rrestuar në sallë! Me një tekst të tillë nuk të linin të këndoje as në hale

Regjizori i njohur kritikon ashpër tekstin e Elvana Gjatës: Organizatorët duheshin a.rrestuar në sallë! Me një tekst të tillë nuk të linin të këndoje as në hale

Regjizori, skenaristi dhe poeti i njohur Petrit Ruka ka kritikuar ashpër tekstin e këngës “Me tana” të Elvana Gjatës. Ruka tha se dikur një këngë me n [...]
Oh më fal, më fal”! Gazetarja ofendon Rita Petron për Elvana Gjatën, nuk i kursehet as Arilenës

Oh më fal, më fal”! Gazetarja ofendon Rita Petron për Elvana Gjatën, nuk i kursehet as Arilenës

Festivali i Këngës ka përfunduar, por polemikat dhe zënkat në rrjet ende jo.Së fundmi në debat është përfshirë dhe gazetarja Dalina Buzi. Teksa kishte [...]
“Po i drejtohem Vera Grabockës dhe sojit të saj m.afioz”! Kompozitori i njohur shqiptar shpërthen pasi iu refuzua pjesëmarrja në ‘Festivalin e Këngës’: Ik ore ti, shqiptar spurdhjak!

“Po i drejtohem Vera Grabockës dhe sojit të saj m.afioz”! Kompozitori i njohur shqiptar shpërthen pasi iu refuzua pjesëmarrja në ‘Festivalin e Këngës’: Ik ore ti, shqiptar spurdhjak!

Të shumta kanë qenë polemikat që ka shkaktuar këtë vit ‘Festivali i Këngës’ në RTSH. Një ndër zërat më kritik ndaj Festivalit të 58-të ka qenë kompozi [...]
“Ta fus pirunin në sy”! Plas sherri në mes të emisionit: Dy moderatoret shqiptare zihen keq në sy të të ftuarës (Video)

“Ta fus pirunin në sy”! Plas sherri në mes të emisionit: Dy moderatoret shqiptare zihen keq në sy të të ftuarës (Video)

E ftuar së fundmi në emisionin "Semafor" në RTSH ishte Xheni Brahaj, e njohur si Sofia e Çanit. Moderatoret e emisionit, Sindi Sulaj dhe Enkelejda Fis [...]
Në heshtje të plotë dhe larg zhurmës së mediave, ja sa persona të prekur nga tërmeti kanë ndihmuar Miriam Cani dhe Alban Skënderaj

Në heshtje të plotë dhe larg zhurmës së mediave, ja sa persona të prekur nga tërmeti kanë ndihmuar Miriam Cani dhe Alban Skënderaj

Shumë këngëtarë shqiptarë janë kritikuar se nuk i kanë ndihmuar të prekurit nga tërmeti, vetëm se ata kanë heshtur duke mos treguar ndihmat që kanë dh [...]
Lëkundjet e forta të tërmetit të mëngjesit të sotëm, shikoni reagimin e dy moderatorëve të ‘Top Channel’ (Video)

Lëkundjet e forta të tërmetit të mëngjesit të sotëm, shikoni reagimin e dy moderatorëve të ‘Top Channel’ (Video)

Mëngjesin e sotëm, në orën 09:26 u ndjenë sërish lëkundje të forta të cilat shënuan magnitudën 4.4 ballë sipas IGJEUM. Lëkundjet u ndjenë edhe në s [...]
“Sizmofobia”, frika nga tërmetet: Ja si mund të jetojmë me të dhe si mund ta “kurojmë” ankthin që na ka kapur

“Sizmofobia”, frika nga tërmetet: Ja si mund të jetojmë me të dhe si mund ta “kurojmë” ankthin që na ka kapur

Sizmofobia, quhet ndryshe frika ose fobia që njerëzit kanë nga tërmetetet Janë qindra mijëra fobi dhe Sizmofobia është një nga ato më të zakonshmet në [...]
1 2 3 127 10 / 1261 POSTS