Category: Interviste

1 2 3 5 10 / 41 POSTS
Kjo është ëndrra e djalit të Sokol Olldashit: Në gjurmët e babit tim, edhe unë… në një politikë ndryshe!

Kjo është ëndrra e djalit të Sokol Olldashit: Në gjurmët e babit tim, edhe unë… në një politikë ndryshe!

Nga Aurel Pepa Glauk Olldashi është vetëm 19 vjeç, por me një dëshirë të madhe për të marrë pjesë e për të folur mbi politikën shqiptare. Djali i m ...
Denzel Washington: Ndjenja që unë marr kur ndihmoj të tjerët, nuk krahasohet me makinat, shtëpinë e madhe apo me …

Denzel Washington: Ndjenja që unë marr kur ndihmoj të tjerët, nuk krahasohet me makinat, shtëpinë e madhe apo me …

“42 vjet më parë, në mars të 1975, unë isha në universitet me një mesatare shumë të ulët. Isha ulur në sallonin e bukurisë së mamasë sime dhe shoh vet ...
Intervista e plotë/ Rama godet sërish: Këto janë protesta kastash të rrëzuara dhe të frikësuara! Amerika “mollë e ndaluar” për gjithë familjen Berisha nga Vuçidoli

Intervista e plotë/ Rama godet sërish: Këto janë protesta kastash të rrëzuara dhe të frikësuara! Amerika “mollë e ndaluar” për gjithë familjen Berisha nga Vuçidoli

Kryeministri Edi Rama ka tronditur dje sërish paraardhësin e tij Sali Berisha. Pak javë më parë ai deklaroi nga salla e Parlamentit se Berisha nuk udh ...
I kujtojnë 21 janarin, nuk përmbahet Berisha, ka një thirrje edhe për vlonjatët

I kujtojnë 21 janarin, nuk përmbahet Berisha, ka një thirrje edhe për vlonjatët

sh kryeministri Sali Berisha tha se nëse kryeministri Rama shkon në 16 shkurt në Vlorë siç ka bërë në protestat e tjera të opozitës, vlonjatet duhet t ...
Çfarë bën Agroni i “Zemunit” (etikim i Berishës) nëse merr këtë thirrje: Alo, Edi Rama jam, eja në koalicion me ne!”

Çfarë bën Agroni i “Zemunit” (etikim i Berishës) nëse merr këtë thirrje: Alo, Edi Rama jam, eja në koalicion me ne!”

I ftuari në emisionin “Top Talk”, Agron Duka, kreu aktual i Partisë Agrare Ambientaliste dhe ish-ministër i Bujqësisë ka folur për aksionin opozitar, ...
Vajza e Van Damme: Një ditë dua të vizitoj Shqipërinë

Vajza e Van Damme: Një ditë dua të vizitoj Shqipërinë

Bianca është vajza e aktorit të famshëm Jean-Claude Van Damme, me filmat e të cilit shumë prej shqiptarëve janë rritur. Ajo kërkon të ecë në gjurmët e ...
INTERVISTA/ Ish-kreu i Kushtetueses: Presidenti nuk mund të bëjë qeveri, ajo është atribut dhe përgjegjësi politike e kryeministrit

INTERVISTA/ Ish-kreu i Kushtetueses: Presidenti nuk mund të bëjë qeveri, ajo është atribut dhe përgjegjësi politike e kryeministrit

Nga Ylli Pata “Ngecjen” e ministrave të rinj në zyrën e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, një nga konstitucionalistët më të njohur në vend dhe ...
Intervistë në arrati: Nuhu tregon takimin me kushërinjtë Rraja në një lokal të Tiranës: “Të zhdukim për 24 orë”!

Intervistë në arrati: Nuhu tregon takimin me kushërinjtë Rraja në një lokal të Tiranës: “Të zhdukim për 24 orë”!

Nga arratia, Emiljano Nuhu rrëfen për takimin me kushërinjtë Rraja në një prej lokaleve në Tiranë. Nuhu thotë se ka qëndruar për pak kohë me ta, ndërs ...
“Kapedani” pa censurë: Ja si reagoi Enver Hoxha kur e pa filmin!

“Kapedani” pa censurë: Ja si reagoi Enver Hoxha kur e pa filmin!

Ai ishte një personazh që kishte fuqi dominuese ar tistike, një personazh që mund të luante sot një komedi e nesër një dramë. Një njeri me botë, me hu ...
Po bëhen pazare me paktin detar! Koloneli ngre alarmin: Pse njeriu kyç i Ilir Metës nuk e firmos draftin?!

Po bëhen pazare me paktin detar! Koloneli ngre alarmin: Pse njeriu kyç i Ilir Metës nuk e firmos draftin?!

Koloneli Myslym Pashaj, një ndër ekspertët më të mirë të çështjeve të detit, ka ringritur dyshimin se me marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë po bë ...
1 2 3 5 10 / 41 POSTS