Category: Diaspora

1 2 3 72 10 / 719 POSTS
Nis “spastrimi” në Maqedoninë e Veriut, Katica Janeva shkarkohet nga të gjitha funksionet publike

Nis “spastrimi” në Maqedoninë e Veriut, Katica Janeva shkarkohet nga të gjitha funksionet publike

Ish-kryeprokurorja speciale, Katica Janeva e cila u shkarkua nga detyra javën që shkoi, nuk do të ushtrojë më detyrën e prokurores në Prokurorinë e Gj [...]
Infermierja shqiptare sheh t.merr me sy, i v.des vajza në duar, teksa ndodhej në sallën e operacionit

Infermierja shqiptare sheh t.merr me sy, i v.des vajza në duar, teksa ndodhej në sallën e operacionit

Ishte e bindur se vajza e saj do ta kalojë procesin e lindjes me sukses si gjithë pacientet e tjera që i kalojnë nëpër duar. Prandaj vendosi që të fut [...]
Autostrada Prishtinë-Nish, rruga drejt pajtimit mes Kosovës e Serbisë

Autostrada Prishtinë-Nish, rruga drejt pajtimit mes Kosovës e Serbisë

Autostrada Prishtinë–Nish, është projekt i rëndësishëm, pasi jo vetëm që tregon interesin e Serbisë për të zhvilluar infrastrukturën e saj, por tregon [...]
Kush e fitoi duelin?! Burri i Besa Shahinit “boks live” me Abazin e Albin Kurtit! Flet arbitri (Video)

Kush e fitoi duelin?! Burri i Besa Shahinit “boks live” me Abazin e Albin Kurtit! Flet arbitri (Video)

Kandidati i PSD-së për deputetë Dardan Molliqaj dhe kandidati i VV-së, Haki Abazi pas një debati të ashpër në T7 janë përleshur edhe fizikisht. Mol [...]
B.urg të përjetshëm për 16 kg h.ashash! Shqiptari gjykohet në Greqi pa avokat, thirrje dëshpëruese: O shtet i l*shit ku je…?

B.urg të përjetshëm për 16 kg h.ashash! Shqiptari gjykohet në Greqi pa avokat, thirrje dëshpëruese: O shtet i l*shit ku je…?

Gazetari Shpëtim Zinxhiria ka bërë sërish një apel për 54-vjeçarin Shaban Veizi, i dënuar nga drejtësia greke me burgim të përjetshëm për akuzën e tra [...]
Del fotoja: Ish-kryeprokurorja Katica Janeva në skëterr por me “privilegje”… nga të tjerat

Del fotoja: Ish-kryeprokurorja Katica Janeva në skëterr por me “privilegje”… nga të tjerat

Mediet maqedonase kanë publikuar një fotografi të ish-kryeprokurores Speciale, Katica Janeva, nga burgu i Shutkës, ku ndodhet pas skandalit të madh ko [...]
Ç’po ndodh në Shkup?! Zjarr i madh dhe dy s.hpërthime të fuqishme (Video)

Ç’po ndodh në Shkup?! Zjarr i madh dhe dy s.hpërthime të fuqishme (Video)

Zjarr i madh ka shpërthyr në lagjen Kozle të Shkupit pak pasi banorët dëgjuan dy krisam të fuqishme. Zjarri ka shpërhtyer në disa garazhe të vjetra ka [...]
Zv.kryeministri paralajmëron 10 tërheqje të njohjeve, shtohet ankthi në Kosovë

Zv.kryeministri paralajmëron 10 tërheqje të njohjeve, shtohet ankthi në Kosovë

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen ndaj Kosovës. Nga Ministria e Pu [...]
Video e rrallë: Kështu trajnoheshin femrat e UÇK-së

Video e rrallë: Kështu trajnoheshin femrat e UÇK-së

Një video e rrallë e realizuar nga Associated Press gjatë kohës së luftës në Kosovë, tregon për vullnetin e madh që kishin femrat kosovare për të luft [...]
T.ragjike, instruktori i njohur humb jetën gjatë hedhjes me parashutë

T.ragjike, instruktori i njohur humb jetën gjatë hedhjes me parashutë

Ditën e djeshme, në Prizren të Kosovës ka humbur jetën tragjikisht parashutisti i njohur Artan Venhari. Ai së bashku me një person tjetër pësuan aksid [...]
1 2 3 72 10 / 719 POSTS