Category: Blog

1 2 3 334 10 / 3335 POSTS
Nano “kryqëzon” Ilir Metën dhe i kërkon të dorëhiqet: Ne praktikisht nuk kemi president  edhe Berisha ishte më mirë

Nano “kryqëzon” Ilir Metën dhe i kërkon të dorëhiqet: Ne praktikisht nuk kemi president edhe Berisha ishte më mirë

Në emisionin “Provokacija”, gazetari Mustafa Nano u ndal tek Presidenti Ilir Meta. Fillimisht ai theksoi se nisma e Partisë Socialiste për të shkarkua [...]
Bledi Mane: Fytyra e vërtetë e dy vëllezërve Rakipi!

Bledi Mane: Fytyra e vërtetë e dy vëllezërve Rakipi!

Nga Bledi Mane Mos më keqkuptoni, nuk jam mjek dermatolog të mbush receta për të shëruar fytyra të tilla të yndyrosura e të brazdëzosura. Unë jam g [...]
Takim pas 45 vitesh, në aeroportin e Bolonjës!

Takim pas 45 vitesh, në aeroportin e Bolonjës!

45 vite në vetmi, kalvari i çiftit simpatik, ushtarakut elegant shqiptar Valentin Pervizi e vajzës së bukur bolonjeze, Maria Gorizzia Nga Luljeta P [...]
Viti 1993 kur sapo kishin kapur karriget: 29 zyrtarë të PD-së akuzoheshin për k.orrupsion dhe kush ishte i pari politikan i përmendur si k.ontrabandues d.roge

Viti 1993 kur sapo kishin kapur karriget: 29 zyrtarë të PD-së akuzoheshin për k.orrupsion dhe kush ishte i pari politikan i përmendur si k.ontrabandues d.roge

Politika shqiptare, asaj së cilës i dedikohet për turp, një tranzion traumatik pas rënies së komunizmit, po përjeton sot mbushkupjen e vet, ku veç kor [...]
Ish-kryeprokurori i Enverit: Spiunët që fundosën sekretarin e Hoxhës

Ish-kryeprokurori i Enverit: Spiunët që fundosën sekretarin e Hoxhës

Ka qenë mesnata e 10 nëntorit 1981, kur forcat e Policisë Sekrete kanë arrestuar në fshehtësi Vahid Lamën, juristin që kishte punuar 13 vite në paradh [...]
“Prisni edhe pak ditë”! Avokati bën paralajmërimin surprizë dhe nxjerr materialin: Ishte i fshehur me d.hunë ekstreme! Ja çfarë zbuloi dje CIA

“Prisni edhe pak ditë”! Avokati bën paralajmërimin surprizë dhe nxjerr materialin: Ishte i fshehur me d.hunë ekstreme! Ja çfarë zbuloi dje CIA

Avokat Spartak Ngjela ka bërë një koment të gjatë në rrjetet sociale për psikologjinë e krimit dhe mbi të gjitha fillimin e aplikimit të Reformës në D [...]
Sokol Balla: Basha në fatin e vet

Sokol Balla: Basha në fatin e vet

Nga Sokol Balla A duhet një marrëveshje me Bashën? Unë e kam një përgjigje direkte: JO! Dhe kjo s’a lidhje me “fatvat” e Lulit, që para tetë vje [...]
“Fukarallëku” i pasanikëve shqiptarë

“Fukarallëku” i pasanikëve shqiptarë

Nga Linda Karadaku Jepja mësim për pak kohë para pak vitesh në një shkollë në periferi të Tiranës, në një përpjekje për të bërë atë që kishte qenë [...]
U përlot mbi v.arrin e Azem Hajdarit, Kreshnik Spahiu i çjerr maskën” Berishës dhe publikon dokumentin: E nderuar Rudina, 21 vite më parë u ndërpre ëndrra e babait tënd… 

U përlot mbi v.arrin e Azem Hajdarit, Kreshnik Spahiu i çjerr maskën” Berishës dhe publikon dokumentin: E nderuar Rudina, 21 vite më parë u ndërpre ëndrra e babait tënd… 

Politikani Kreshnik Spahiu i ka dërguar një mesazh deputetes Rudina Hajdari, një ditë pas përkujtimit të vrasjes së babait të saj, Azemit. "E nderu [...]
Kopilin, që se mban askush më në prehër!

Kopilin, që se mban askush më në prehër!

Nga Mero Baze Një nga këta kryetarët e Bashkive që drejtohej nga PD gjatë ceremonisë së dorëzimit të detyrës, u tregua miqësor me pasardhësin socia [...]
1 2 3 334 10 / 3335 POSTS