Category: Antagonizem

1 2 3 5 10 / 50 POSTS
Disa mendime të thella nga Aleksandër Pushkini, mbi ekzistencën tonë që nuk duhen humbur

Disa mendime të thella nga Aleksandër Pushkini, mbi ekzistencën tonë që nuk duhen humbur

Shumë prej frazave për ekzistencën nga Aleksandr Pushkini, janë nxjerrë nga poezitë e tij dhe fjalët e shprehura nga personazhet në romanet e tij. Jan [...]
Si është ngritur biznesi i vajit të kanabisit në Maqedoni, janë licencuar 23 kompani

Si është ngritur biznesi i vajit të kanabisit në Maqedoni, janë licencuar 23 kompani

Maqedonia e veriut e ka parë industrinë e kanabisit mjekësor si një mundësi të mirë për të nxitur zhvillimin ekonomik të vendit. Top Story do të shfaq [...]
“Amaneti” i Xhovani Falcones se do vinte një ditë që do kishte edhe m.afie nga fqinjët… shqiptare

“Amaneti” i Xhovani Falcones se do vinte një ditë që do kishte edhe m.afie nga fqinjët… shqiptare

Kokaina nga Kolumbia dhe Ekuadori, në shumë raste edhe nga Brazili ka qenë temë e diskutuar fillimisht nga grupet mafioze italiane, e më pas nga ato s [...]
Rama: Do të flas me Macron për negociatat! Reformën Zgjedhore e miratojmë brenda dhjetorit  me apo pa opozitën e rrugës! S’do presim PD-në

Rama: Do të flas me Macron për negociatat! Reformën Zgjedhore e miratojmë brenda dhjetorit me apo pa opozitën e rrugës! S’do presim PD-në

Ju besoj e dini që ne jemi në një proces zgjedhor brenda partisë dhe sot nga një anë kemi parë ecurinë e procesit, nga ana tjetër kemi dakordësuar mbi [...]
Rama  jep mesazhin e prerë pas mashtrimeve të Presidencës për pastërtin e figurës së Metës

Rama jep mesazhin e prerë pas mashtrimeve të Presidencës për pastërtin e figurës së Metës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratës për mediat të Presidencës. Në një reagim të shkurtër në Facebook, ku ka shpërndarë tre ng [...]
Video / Kur Monika Kryemadhi plot emocione i thurte lavde Edi Ramës: Fitove, ke rininë me vete

Video / Kur Monika Kryemadhi plot emocione i thurte lavde Edi Ramës: Fitove, ke rininë me vete

Në vitin 2000, Edi Rama do të garonte për Kryetar Bashkia në Tiranë. Aty do të fillonte edhe ngjitja e tij politike, ndërkohë që sikurse shihni edhe [...]
PS pritet ta heqë nga BSH! Arben Malaj hidhet në kundërsulm: Padi 28 deputetëve që firmosën peticionin

PS pritet ta heqë nga BSH! Arben Malaj hidhet në kundërsulm: Padi 28 deputetëve që firmosën peticionin

Anëtari i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj ka deklaruar se ka paditur për shpifje 28 deputetët e Partisë Socialiste, të cilët [...]
Rikthim i pushtetit të familjeve në Greqi: Partitë si mbretëri që ndërrojnë froni çdo 8 vjet

Rikthim i pushtetit të familjeve në Greqi: Partitë si mbretëri që ndërrojnë froni çdo 8 vjet

Partia konservatore greke, Nea Demokratia rikthehet sërish në pushtet. Kyriakos Mitsotakis i ka premtuar vendit ulje tatimesh, më shumë punësim dhe in [...]
Shefi i kabinetit të Metës me nivel “Meta”: I jep Presidenti të drejtën që të sugjeroi ministrat kryeministrit!

Shefi i kabinetit të Metës me nivel “Meta”: I jep Presidenti të drejtën që të sugjeroi ministrat kryeministrit!

Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Sh [...]
1 2 3 5 10 / 50 POSTS