Author: Tellalli

1 2 3 2,895 10 / 28949 POSTS
Skandal në dogana! Në krye të hetimit doganor i akuzuari në Greqi për vjedhje dhe kontrabandë në grup!

Skandal në dogana! Në krye të hetimit doganor i akuzuari në Greqi për vjedhje dhe kontrabandë në grup!

Artur Sejati shkarkuar nga detyra e drejtorit të hetimit në dogana në vitin 2015 rezulton të jetë nën hetim nga drejtësia greke së bashku me katër per [...]
Sa janë rritur! Këngëtari i njohur shqiptar prezanton “pesë anëtarët e rinj të familjes së tij” (FOTO)

Sa janë rritur! Këngëtari i njohur shqiptar prezanton “pesë anëtarët e rinj të familjes së tij” (FOTO)

Këngëtari i njohur nga Shkupi Adrian Gaxha njoftoi se ka bërë disa blerje të rëndësishme. Edhe pse nuk është aktiv si dikur, sa i përket projektev [...]
NASA dhe SHBA kërkojnë kthimin e pajisjes misterioze nga Adriatiku

NASA dhe SHBA kërkojnë kthimin e pajisjes misterioze nga Adriatiku

Midis ishujve të Mljetit dhe Shën Andrew në Dubrovnik, peshkatarët tërhoqën një pajisje të çuditshme në rrjeta. Pajisja elektronike nuk kishte shen [...]
Koha e Lesit: Nard Ndoka do zgjoi Bashën për luftë frontale të opozitës me  sloganin… “2020-ta, vit pa Ramën kryeministër”!

Koha e Lesit: Nard Ndoka do zgjoi Bashën për luftë frontale të opozitës me sloganin… “2020-ta, vit pa Ramën kryeministër”!

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, njëkohësisht aleati i Lulzim Bashës, ka folur së fundmi për aksionin opozitar dhe sfidat e tyre për vitin 2020. Ndok [...]
Kosova futet në vitin 2020 pa qeveri dhe me shumë sfida: A po shkon Prishtina drejt në krize politike?

Kosova futet në vitin 2020 pa qeveri dhe me shumë sfida: A po shkon Prishtina drejt në krize politike?

Po kalojnë tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve në Kosovë dhe krijimi i qeverisë së re nuk duket së është afër. A po shkon Kosova drejt në krize polit [...]
Viti i tërmeteve

Viti i tërmeteve

Nga Mero Baze Viti 2019 është një nga vitet më të pazakontë të Shqipërisë, i cili nisi me dy tërmete të forta politike, dhe u përmbyll me një tërme [...]
Presidenti i vjen rrotull eleminimit me atentat armikut ndërkombëtarë

Presidenti i vjen rrotull eleminimit me atentat armikut ndërkombëtarë

Nga Frrok Çupi Plot një vit, fantazma e një vrasjeje është vërtitur mbi qiellin tonë të trazuar. Presidenti është shfaqur si Makbethi me kokën e mb [...]
Jari shpall dhjetë personalitet publike “Njerëzit e Vitit” 2019

Jari shpall dhjetë personalitet publike “Njerëzit e Vitit” 2019

Edhe Jari, si shumë institucione të tjera publike, vendosi të shpallë sot “Njerëzit e Vitit” në fusha të ndryshme. Përvoja e tij për ndarje dekorat [...]
Gara për “FBI-në shqiptare” (BKH) hapet në janar: Emrat që përfliten dhe kush i përzgjedh

Gara për “FBI-në shqiptare” (BKH) hapet në janar: Emrat që përfliten dhe kush i përzgjedh

Prokuroria e Posaçme SPAK ka ngritur komisionin që do të vlerësojë kandidatët të cilët do garojnë për detyrën e drejtuesit të Byrosë Kombëtare të Heti [...]
Nga sot WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta celularë: Nëse i’u duhet duhet të bleni aparat të ri

Nga sot WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta celularë: Nëse i’u duhet duhet të bleni aparat të ri

Prej ditës së sotme, 31 dhjetor 2019, WhatsApp do të eliminohet nga një numër i madh smarfonësh. Aplikacioni i njohur i mesazheve nuk do të funksionoj [...]
1 2 3 2,895 10 / 28949 POSTS