google seo Beylikdüzü Halı Yıkama Bahçeşehir Halı Yıkama Halkalı Halı Yıkama

Artistë të nëpërkëmbur e për bukën e gojës, që presin dekorata “tunxhi” nga “floriri” i Presdencës

Artistë të nëpërkëmbur e për bukën e gojës, që presin dekorata “tunxhi” nga “floriri” i Presdencës

Nga Anri Bala

Në rrjet ka qarkulluar një video e presidentit Ilir Meta, i rrethuar nga artist të njohur të spektaklit, figura mjaft të dashura të këngës, humorit dhe jo vetëm.

Meta i rrethuar nga artistë, shihet tek këndon vargjet e këngës “Rrjedh në këngë e ligjërime”, e kënduar aq mjeshtërisht nga e famshmja Vaçe Zela.

Jo më pak dhe interpretimi i këngëtari Kozma Dushi, i cili Shqipërisë i dha shumë e kurrë si mori mbrapsht ato që dha, përveç emocioneve dhe duartrokitjet e ngrohëta të publikut.

Por ai që ka marrë shumë e nuk po fryhet, është presidenti i famshëm që i’a ka parë “hajrin” Shqiprisë dhe sistemit të kalbur të padrejtësisë, për të cilin ai ka investuar personalisht e familjarisht, me dekada, që të jetë i tillë.

Ndaj këndon sot me pathos vargjet: “Po ku ka si ti, o Shqipëria ime”, vendit që ai i mori gjithçka me kushtin e vetëm… për të mos kthyer gjë më kurrë!

E trishtë është të shohësh artistë kokëulur, që rraskapiten për bukën e gojës, të nëpërkëmbur e me dinjitet të cunguar, që flasin e i nderojnë vetëm pas vdekjes… që nuk i’a panë kurrë lavdinë Shqipërisë, e që presin një dekoratë “tunxhi” prej pusht-etarëve alla Meta, që u kthyen në idhuj, sepse u akuzuan me dhjetra herë, por su gjykuan kurrë. /Ekskluzive.al

COMMENTS

mersin escort | malatya escortantayla escortMalatya escortEskişehir escortKayseri escortKonya escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortKayseri escortMalatya escortEskişehir escort Mersin escortantayla escortMersin escortEskişehir escortKayseri escortMalatya escortKonya escortEskişehir escort Malatya escortKayseri escortMersin escortEskişehir escort Malatya escort
Lipstick kıbrıs